Angle down Atgal

Šiaulietis stos prieš teismą dėl įmonės turto pasisavinimo

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl vienos Šiaulių įmonės vadovo aplaidaus, apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo bei turtinės žalos padarymo apgaule. 29-erių metų vyras, jau du kartus teistas už aplaidų apskaitos tvarkymą, vėl stos prieš teismą.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad mažosios bendrijos, užsiimančios ekspedicija ir krovinių pervežimu, direktoriumi 2017 metais tapęs šiaulietis galimai ėmėsi neteisėtų veiksmų.

Kaltinamasis, būdamas atsakingas už įmonės veiklos ir buhalterinės veiklos organizavimą, apskaitos dokumentų išsaugojimą 2017 metų liepos–spalio mėnesiais aplaidžiai tvarkė mažosios bendrijos buhalterinę apskaitą – neišsaugojo įvairių apskaitos dokumentų ir apskaitos registrų, sąskaitų faktūrų. Be to, jis neįformino puspriekabės pardavimo arba nurašymo, neįformino daugiau nei 75 tūkstančių litrų kuro ir beveik 50 tūkstančių eurų grynųjų pinigų panaudojimo, nesudarė ūkinių operacijų ir kitų apskaitos registrų.

Jaunasis vadovas buvo sugalvojęs ir kaip nelegaliai užsidirbti pinigų veikdamas savo, o ne įmonės naudai. Pasinaudodamas įmonei išduotomis kuro kredito kortelėmis daugybę kartų į įvairias transporto priemones ar talpas pildavo dyzeliną. Pažįstamiems buvo siūloma pigiau įsigyti dyzelinio kuro. Jiems sutikus ir atvykus į vieną iš degalinių Šiauliuose, už užsipiltą kurą būdavo sumokama kortele įmonės vardu, o vėliau iš žmonių paprašoma pinigų grynaisiais. Taip įmonės vadovas pasisavino daugiau nei 72 tūkstančius litrų dyzelino ir padarė daugiau nei 94 tūkstančių eurų žalą.

Kaltinamasis, iš anksto turėdamas tikslą neatsiskaityti, sudarinėjo mažajai bendrijai ekonomiškai nuostolingus krovinių pervežimo sandorius. Jis sudarė keliasdešimt krovinio pervežimo sutarčių su daugiau nei 20 bendrovių už įmonei ekonomiškai nenaudingą kainą. Pristačius krovinį už atliktas paslaugas įmonėms sumokėta nebuvo.

Verslininkas apgaule vengė atsiskaityti už bendrovių suteiktas krovinių vežimo paslaugas, todėl šioms bendrovėms bendrai padarė daugiau nei 61 tūkstantį eurų turtinės žalos.

Už šiuos nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 10 metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite