Šiaulietis perrašė Lietuvos kultūrizmo istoriją

Rugsėjo 15–21 dienomis Ispanijoje vyko Europos kultūrizmo čempionatas, kuriame Justas Poliakus tapo pirmuoju Lietuvos atletu, iškovojusiu absoliutaus Europos kultūrizmo čempiono titulą.

Šeštadienį sportininkas Justas Poliakus tapo vyrų kultūrizmo iki 90 kilogramų kategorijos laimėtoju, o vėliau neatsirado šiauliečiui prilygstančių ir kovoje dėl absoliutaus kultūrizmo čempiono vardo. J.Poliakus tapo pirmuoju Lietuvos atletu, laimėjusiu šį titulą.

Antrą vietą absoliučioje kategorijoje užėmė prancūzas Vincentas Alliotas – svorio kategorijos virš 90 kilogramų čempionas. Nuo lietuvio jis atsiliko penkiais taškais. Trečią vietą teisėjai skyrė svorio kategorijos iki 75 kilogramų čempionui ispanui Haideriui Khalidui Al-Aboudi.

Europos pirmenybėse J.Poliakus debiutavo prieš trejus metus – 2017-aisiais net nepateko į stipriausiųjų penkioliktuką. Pernai savo svorio kategorijoje jis buvo ketvirtas.