1976-ai­siais ba­lan­džio mė­ne­sį laik­raš­čiai ra­šė:

Balandžio 18 d.

Nemažai žmonių lanko K. Požėlos kultūros ir poilsio parką (Didždvario parką). Dėl šio fakto parko administracija vasarą planavo atidaryti naujus atrakcionus, liaudies meistrų skulptūromis išpuoštą žaidimų aikštelę.

Balandžio 20 d.

Rokiškio r., sunkioje Velniakalnio trasoje, įvyko LTSR autokroso pirmo turo varžybos, kuriose dalyvavo ir Šiaulių ATĮ-1 komanda. Sprinto varžybose pirmąją vietą laimėjo šiaulietis Česlovas Minkus, o antrąją šiaulietis Povilas Karlinskas. Vairavimo rungtyje Č. Minkus iškovojo pirmąją vietą, o šiaulietis Rimantas Dugnas iškovojo ketvirtąją vietą.

Balandžio 21 d.

XI vidurinės mokyklos salėje vyko miesto vidurinių mokyklų estradinių ansamblių ir bito grupių apžiūra. Apžiūroje iš 14 mokyklų dalyvavo tik keturios. Pirmoji vieta big-bitto grupėje buvo paskirta F. Žemaičio vid. mokyklos kolektyvui. Estradinių ansamblių grupėje pirmoji vieta neskirta. Iš atlikėjų komisija išskyrė V. Smorodiną kaip vokalistą instrumentalistą.

Salduvėje įvyko tradicinio kroso dėl „Tiesos“ laikraščio prizų miesto finalinės varžybos ir miesto kroso pirmenybės. Jose dalyvavo apie 200 geriausių miesto bėgikų. Rungtyniavo šešių amžiaus grupių sportininkai – pradedant dvylikamečiais vaikais ir baigiant veteranais. 3 000 m bėgime vyrų grupėje nugalėjo A. Križinauskas. Jaunimo grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė moksleivis Č. Šimkus, o tarp veteranų V. Vėževičius. Moterų varžybose nugalėtojomis tapo studentės N. Petraitytė ir L. Baikauskaitė.

Balandžio 22 d.

Informuojama apie Šiaulių zonos liaudies meno parodą. Parodoje buvo galima pamatyti pintus iš šiaudelių ir smulkių vytelių darbus. Parodą sudarė 10 autorių darbai (J. Stankienė, V. Toleikis). Kartu buvo eksponuojami įvairios paskirties reikmenys: vazos, dėžutės, krepšeliai, indėklai, servizai.

LTSR „Nemuno“ draugijos komandinėse-individualinėse stalo teniso pirmenybėse gerai pasirodė šiauliečiai. Komandinėse jie nugalėjo Prienų rinktinę, Klaipėdos atstovus, Telšių rinktinę. Buvo iškovoti bronzos ir sidabro medaliai. Asmeniniame turnyre pirmąją vietą užėmė šiaulietė V. Nekrašaitė.

Balandžio 24 d.

Miesto dramos teatre vyko lietuvių tarybinės dramaturgijos festivalio dalyvių pasirodymas, o 1976 metų balandžio 25 d. vyko paskutiniai du festivalio šeimininkų pasirodymai: S. Kymantaitės-Čiurlionienės „Dvylika brolių, juodvarniais laksčiusių“ ir Balio Sruogos „Pajūrio kurortas“.

Aprašomas įvykęs originaliosios dramaturgijos festivalis. Jaunimo teatras atvežė du spektaklius – „Bebenčiuką“ ir „Ugnies medžioklę“. Abu jie – pasaka vaikams ir miuziklas – pastatyti tos pačios režisierės Dalios Tamulevičiūtės.

Balandžio 27 d.

Rašoma, kaip praėjusį šeštadienį (balandžio 24 d.) trylikametė šiaulietė plaukikė Aida Vietaitė kontrolinėse varžybose rekordiškai plaukė 800 metrų laisvu stiliumi. Jos rezultatas – 9 min. ir 49,6 sek. – tai naujas Lietuvos TSR rekordas moterų, merginų ir mergaičių amžiaus grupėse.

Pirmą kartą respublikoje elektronine skaičiavimo mašina „Minskas-32“ sudarytas tarpmiestinių maršrutų autobusų eismo vasaros tvarkaraštis. Tokiu būdu buvo automatizuotas daug darbo reikalaujantis procesas.

Lietuvos kino studijoje išbandyta ir pradėta eksploatuoti nauja kamerinė negatyvinė ryškinimo mašina. Ji trigubai našesnė už anksčiau gamintas tokio profilio mašinas, leidžia išryškinti iki tūkstančio metrų spalvotų negatyvų per valandą.

43-iojoje miesto vidurinėje profesinėje technikos mokykloje (Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje) įvyko literatūrinė popietė, kurioje dalyvavo grupė Šiaulių miesto literatų. Savo kūrybą skaitė J. Jovaišaitė, B. Puzinas, S. Bulzgis.

Interklube įvyko tradicinė tautų draugystės šventė „Studentiškas pavasaris – 76“. Šventė prasidėjo deglo įžiebimu. Deglą įžiebė interklubo prezidentas S. Kurzama, viena pirmųjų interklubo narių dėstytoja I. Sabienė. Prie Talkšos ežero draugystės šventės dalyviai pasodino 200 medelių. Kitataučiai svečiai taip pat susitiko su V vidurinės (Šiaulių Lieporių gimnazijos) moksleiviais.

Balandžio 30 d.

„Aušros“ muziejuje atidaryta dailininko A. Visockio tapybos paroda. Parodoje ypač gausu mažo formato akvarelių. Poetiški ir patrauklūs Visockio kūriniai yra „Natiurmortas ir langas“, „Mano kambario langas“, „Senas namas“ ir kiti.

Lengvosios atletikos manieže įvyko miesto „Žalgirio“ draugijos jaunimo sunkiosios atletikos varžybos. Nugalėtojais tapo V. Burbulis, V. Bartašius, A. Švėgžda, Z. Mitkevičius, V. Galdikas, P. Abramavičius, A. Kalvaitis.

Vyko tradicinis 4 kilometrų nuotolio bėgimas Ginkūnai–Šiauliai Gegužės 1-osios šventei pažymėti. Bėgimą laimėjo N. Petraitytė, A. Križinauskas.