Angle down Atgal

Šiauliams rengiama ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategija

Savivaldybės užsakymu Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategiją rengiantys konsultantai sulauks rimtos pagalbos. Į bendrą komandą jungiasi mieste veikiančių aukštųjų mokyklų, asocijuotų verslo struktūrų atstovai, Šiaulių LEZ operatoriai. Tikimasi sukurti tikrai veiksmingą ir reikalingą miestui dokumentą.

Birželio pabaigoje Šiaulių miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Smart Continent LT“. Pastaroji įmonė įsipareigojo parengti Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategiją 2018 – 2024 metams, paruošti veiksmų planą ir jo stebėsenos sistemą. Parengta strategija taps miesto strateginio plėtros plano dalimi, joje bus numatytos priemonės, leidžiančios laiku prisitaikyti prie vidaus ir tarptautinės situacijos pokyčių ir užtikrinančios Šiaulių miesto sėkmę konkurencinėje investicijų pritraukimo aplinkoje.

Kad strategija būtų kuo efektyvesnė ir teiktų realią naudą Šiaulių miestui, prie dokumento rengimo sutiko prisidėti Šiaulių universitetas ir Šiaulių valstybinė kolegija, taip pat – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių pramonininkų asociacija ir UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“. Šių įstaigų ir organizacijų atstovai pasirašė bendrą ketinimų protokolą, kurio pagrindinis tikslas – sutelkti tiek žmogiškuosius, tiek finansinius išteklius, kad minėta strategija būtų kokybiškai parengta.

„Šiandien pradedame didįjį darbą. Iškarto supratome, kad šios strategijos parengimui bus reikalingi ne tik partneriai, kurie tiesiogiai dirbs prie šio dokumento, bet ir ekspertų grupė. Norime turėti tikrai miestui reikalingą produktą. Akademinė bendruomenė prisidės žmogiškaisiais ištekliais, savivalda ir verslas prisiima finansinius įsipareigojimus“, – komentavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Strategiją rengiančios UAB „Smart Continent LT“ atstovas Andrius Jaržemskis informavo, kad sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe pasirašė prieš tris mėnesius, per tą laiką bendrovės atstovai jau ne kartą lankėsi Šiaulių verslo įmonėse, rinko tyrimui reikalingus duomenis. UAB „Smart Continent LT“ strategiją rengia kartu su Tartu universitetu (Estija).

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite