Angle down Atgal

Šiauliai vis dar geltonojoje zonoje, tačiau situacija yra labai rimta

Situacija Šiauliuose dėl koronaviruso infekcijos yra ypatingai pablogėjusi. Visuomenės sveikatos centro duomenimis nuo spalio 9 iki 22 dienos Šiauliuose buvo 212 susirgimo atvejų šimtui tūkstančių gyventojų. Nuo spalio 16 iki 29 dienos turime 405 susirgimus šimtui tūkstančių gyventojų. Virš 50 procentų yra nežinomi ir neatsekami atvejai, o tie, kurie yra atsekami dėl žmogiškųjų išteklių stokos yra gaunami pavėluotai.

 

Blogiausia situacija – ligoninėje

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika atkreipė dėmesį, kad laisvų lovų, sergantiems koronavirusu yra tik 10. Reanimacijoje laisvų lovų – 13, chirurgijosskyriuje – 20. Tai yra visos laisvos lovos, o norint suteikti vietą sergančiam koronavirusu, tenka spęsti situaciją kitų ligonių sąskaita.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio teigimu, situacija yra labai rimta. Šiaulių miestas jau atitinka raudonos zonos kriterijus, tačiau Šiaulių raudonąja zona Vyriausybė dar nepaskelbė. Dėl šios priežasties Šiaulių mieste vis dar taikomi geltonajai zonai priskiriami kriterijai.

Gyventojai nesupranta situacijos rimtumo

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis prašo šiauliečių elgtis sąmoningai ir suprasti, kad ši situacija tikrai yra labai rimta.

„Bendra situacija yra labai pablogėjusi. Ir šiauliečiai, ir šalies gyventojai nesupranta šios situacijos rimtumo ir sudėtingumo. Labai norime paprašyti gyventojų, kad elgtųsi sąmoningai. Ekstremalių situacijų komisija neišgydys miesto. Procesai yra suvaldyti, kontrolė vyksta, visos priemonės yra įgyvendinamos. O virusą perneša, deja, tik žmogus žmogui. Jeigu mes šito nesuprasime, ir toliau klimpsime į dar blogesnę situaciją, o to nenorėtų niekas“, – situaciją komentuoja A. Bartulis.

Lapkričio pirmąją – nemokamas viešasis transportas

Nors atrodo nemokamas viešasis transportas, minint visų Šventųjų dieną, tik dar labiau skatins juo naudotis ir sudarys gausias žmonių mases, tačiau Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius teigia, kad viskas yra kontroliuojama.

„Mes išlaikėme šią tradiciją ir matome, kaip mūsų tautai svarbu lankyti artimųjų kapus lapkričio pirmą ir antrą dienomis ir turėti šį patogumą. Tikimės žmonių sąmoningumo šiuo klausimu ir esame sutarę su „Busturo“ direktoriumi, kad bus skiriami papildomi viešojo transporto reisai. Papildomai reisai tikimės užtikrins saugų važiavimą, laikantis nustatytų Vyriausybės režimų ir žmonės grįš saugūs į namus“, – situaciją komentuoja Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite