Angle down Atgal

Šiauliai užsimojo siekti naujo rekordo: iškepta milžiniška Velykų pynė (vaizdo įrašas)

Neeiliniais rekordais garsėjantis Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyrius užsimojo siekti dar vieno. Artėjant Velykoms mokiniai drauge su pedagogais iškepė milžinišką šventinį mielinį vainiką. Skanėstas, kaip ir dera šiai pavasario šventei – kiaušinio formos, o jo dydis toks, kad paskanauti užtektų ne vienai ir ne dviem šeimoms.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Mielinės tešlos vainiko plotis siekia 2 metrus ir 46 centimetrus, ilgis – metras ir 87 centimetrai. Perimetro apimtis siekia net 6 metrus ir 95 centimetrus.

Šiam neeiliniam projektui vadovavusi profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė sako, kad iškepti saldų vainiką rekordininką prireikė 6-7 valandų. Komanda prie kepinio plušo nuo ankstyvo ryto. Mokytoja neslepia, kad iš pirmo žvilgsnio nepretenzingas desertas pareikalavo ir nervų, ir kantrybės.

„Sudėtingiausias buvo pynimas ir tempo atradimas. Praktikavomės įvairiomis formomis, galiausiai nusprendėme pinti pynę iš 4 kasų. Pasirodo, nėra taip lengva“, – juokiasi D. Vidugirienė.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Prekybos ir verslo skyriaus mokinė Eglė pasakoja, kad velykinis vainikas iškeptas iš tradicinių produktų: miltų, mielių, kiaušinių, cukraus, pieno, sviesto. Ir nors gaminant teko pavargti, galutinis rezultatas visus labai nudžiugino.

„Labai smagu, procesas buvo smagus ir pynė tikrai labai įspūdingai atrodo. Žvelgdami į vizualizaciją nesitikėjome, kad galutinis rezultatas bus toks. Tikrai labai džiaugiamės ir didžiuojamės“, – šypsosi Eglė.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Prekybos ir verslo skyrius tikisi, kad šis kepinys taps nauju Lietuvos rekordu. Jis jau užfiksuotas, belieka sulaukti šalies rekordų agentūros patvirtinimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite