Angle down Atgal

Šiauliai pasigenda bendros skiepų registravimo sistemos

Šiauliuose paskiepytų gyventojų dalis – viena mažiausių tarp didmiesčių. Čia bent vieną skiepo dozę gavo 18,3 proc. žmonių. Vis dėlto miesto meras Artūras Visockas sako, kad procesas vyksta „ramiai, metodiškai ir gerbiant žmogų“.

„Nėra jokių eilių, bet visus skiepus panaudosime. (...) Mes esame sudarę visas galimybes, įskaitant ir žmogui pačiam užpildyti anketą. Kodėl žmonės neatsiliepia, aš negaliu į kiekvieno kailį įlįsti, bet tie, kurie atsiliepia, sudarome patogias galimybes pasiskiepyti“, – BNS teigė jis.

Meras taip pat sakė, kad skiepijimo statistika neparodo tikrosios situacijos savivaldybėje.

„Žiūrėkit, šitoje vietoje vadovaukimės logika. Kiek skiepų gauname, tiek ir paskiepijame. Tai ne nuo mūsų priklauso. Šita statistika yra mažos vertės, nes neįmanoma lyginti, kai tu esi priklausomas. Jei būtum nepriklausomas, jei galėtume gauti skiepų tiek, kiek reikia, ir tie procentai kitokie būtų“, – aiškino A. Visockas.

Be kita ko, jis pabrėžė pasigendantis bendros registravimo sistemos.

„Labai blogai, kad nėra bendros platformos, kuri būtų atpažįstama ir kur žmonės galėtų patys registruotis. Dabar kiekvienas miestas sukasi savaip. Vienas daro vienaip, kitas – kitaip. Todėl mes turėsime problemų, kai ateis laikas masinei vakcinacijai“, – sakė meras.

A. Visocko teigimu, bendra sistema yra būtina, turint vienoda sistemą, būtų lengva apie ją vieningai komunikuoti ir mokyti žmones registruotis.

„Turėjome idealų laikotarpį, kai skiepų buvo mažai, galima buvo šitą platformą išsibandyti, kad žinotume, ką darom, kai ateis didesnio masto skiepijimas. Eilinį kartą prarandame laiką, eilinį kartą vyksta logika nesuprantami dalykai, bet kažkaip išsispręsime“, – dėstė jis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite