Angle down Atgal

Šiaulėnai 525-ąjį gimtadienį šventė tris dienas

„Neapsakomai gera matyti, kad miestelis keičiasi, gražėja. Ypač malonu savo gimtinę aprodyti atžalai. Sukyla sentimentai“, - laikydama dukterį Oliviją ant rankų sako iš namais tapusios Airijos į gimtuosius Šiaulėnus pasisvečiuoti sugrįžusi Justė. Ji, kaip ir daugelis kraštiečių, atskubėjo į gimtąjį kraštą paminėti jau 525-ojo miestelio gimtadienio.

„Nesvarbu, ar jubiliejinė šventė, ar paprastas gimtadienis, mes visuomet švenčiame taip, kad gyventojams ir visiems susirinkusiems netrūktų veiklos bei šurmulio“, - šypteli Šiaulėnų seniūnė Ieva Bliznikienė. Tradicijos nesulaužytos ir šiemet. Trys dienos muzikos, sporto, įvairiausių atrakcijų ir linksmybių - taip šiaulėniškiai atšventė miestelio gimtadienį, kasmet sutampantį su Šv. Onos atlaidais.

Trys bendruomenės kvietė prie bendro stalo

Nors įprastai per įvairiausias šventes bendruomenės prisistato atskirai ir kviečia užsukti į dažniausiai kaimynystėje įrengiamus kiemelius, šiemet Šiaulėnų seniūnijos Šiaulėniškių, Acokavų ir Žeimių „Vaivorykštės“ bendruomenės nusprendė susijungti ir svečius pakviesti prie vieno bendro stalo ir paragauti milžiniško specialiai šventei iškepto skruzdėlyno.

Šiaulėniškių bendruomenės pirmininkė Jūratė Gavrilucienė pasakoja, kad bendruomenės gražiai bendradarbiauja, sutaria, todėl šiemet ir nutarta draugiškai sėsti prie vieno stalo. „Mūsų bendruomenė - pati didžiausia, vienijanti 150 žmonių. Esame labai aktyvūs. Stengiamės dalyvauti visuose renginiuose ne tik savo miestelyje, bet ir visame rajone. Tiesa, jokių „versliukų“ neturime. Mūsų naujiena - nuo šių metų kovo mėnesio bendruomenės namuose įkurtas vaikų dienos centras rizikos šeimų vaikams“.

Kaip pasakoja J. Gavrilucienė, nors miesteliuose, kaimuose gyventojų skaičius ir mažėja, Šiaulėnuose jaunimo nestinga. Mokslo metų dienomis vaikai dienos centre laiką gali leisti iki 17 valandos, o vasarą - nuo 10 iki 13 valandos. Čia jų laukia ir socialinės darbuotoja, ir kita specialistė, padedančios ne tik spręsti įvairias problemas, bet ir paruošti namų darbus.

Kad gyvenimas Šiaulėnų miestelyje kunkuliuoja, tikina ir seniūnė I. Bliznikienė. Jos teigimu, šiuo metu miestelyje gyvena apie 670 gyventojų: „Turime gimnaziją, puikų susisiekimą, darbo vietų. Aktyvūs žmonės dirba ir Radviliškyje, ir Šiauliuose. Čia puikiai tinka posakis, kad tereikia tik labai norėti. Kai gyvenimas yra aktyvus, tuomet ir laiko skųstis nebelieka“.

Į miestelio šventę atskubėję vietiniai ir svečiai skųstis tikrai neturėjo kuo. Šventės atidarymo dieną visus lydėjo gera nuotaika, puikus oras. „Šiaulėnai - seniūnijos centras. Šiemet miestelis švenčia garbingą sukaktį. Tai senesnis miestelis negu Radviliškis, tad turi gilias tradicijas ir papročius. Daugelis žino, kad sklando legendos ir apie šiose apylinkėse vykusį Saulės mūšį. Džiaugiamės, kad miestelis moka ne tik švęsti, bet ir dirbti, gražėti“, - atskubėjęs į Šiaulėnų miestelio gimtadienio šventę kalbėjo Radviliškio rajono vicemeras Kazimieras Augulis.

Įteikti padėkos raštai

Į Šiaulėnų miestelio gimtadienį vicemeras atvyko ne tuščiomis - seniūnei įteikęs jau daugelio pamėgto Šiaulės apžvalgos bokšto fotografiją-paveikslą ir laikrodį, jis pasveikino miestelio Onas ir ir aktyviausius seniūnijos gyventojus.

Kadangi rajono meras Antanas Čepononis šventės atidarymo dieną dar viešėjo Prancūzijoje, kurioje kartu su komanda dalyvavo Europos žmonių festivalyje, jo pavaduotojas atliko garbingą pareigą - atvežė ir įteikė mero padėkos raštus.

Už aktyvią ir nuoširdžią visuomeninę veiklą bendruomenėje - renginių ir vaikų vasaros stovyklų organizavimą ir pagalbą seniūnijai mero padėkos raštas įteiktas Šiaulėnų seniūnijos asociacijos „Acokavų bendruomenė“ narei Svetlanai Viluskienei.

Mero padėką iš vicemero rankų atsiėmė ir seniūnijos gyventojas Rimvydas Dičiūnas, kuriam padėkota už aktyvią ir nuoširdžią kultūrinę veiklą. Audringais plojimais šventės dalyviai sutiko ir bendrovės „Litpirma“ vadovą Joergeną Anderseną, kuriam įteikta mero padėka už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą seniūnijai.

Mero padėkos raštą už liaudies šokio tradicijų puoselėjimą, rajoninio šokio konkursų „Patrepsynė“ organizavimą ir Šiaulėnų miestelio vardo garsinimą atsiėmė ir Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Džiuljeta Ragauskienė.

Šiaulėnų miestelio 525-ojo gimtadienio proga pasveikinti ir Almutė bei Eugenijus Petrylos. Jiems įteiktas padėkos raštas už nuolatinę pagalbą seniūnijai, bendruomenės narių gyvenimo kokybės gerinimą ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Pati A. Petrylienė, Šiaulėnuose gyvenanti jau 56-erius metus nuo pat gimimo, savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ prasitarė nesitikėjusi tokio dėmesio: „Labai maloni staigmena, nors ir netikėta. Dalyvaujame saviveikloje, dirbu bibliotekoje, padedu seniūnijai įvairiuose renginiuose. Vyras ūkininkauja - 200 hektarų plote auginame javus“.

Netoliese su anūkėliu Jokūbu žaidęs E. Petryla šypteli, kad gyventi šiame miestelyje - labai gera. Čia gimė ir užaugo jo žmona, dėl kurios ir jis pats atsikėlė gyventi į šį kraštą: „Kai nori - viskas įmanoma. Tereikia noro, darbo. Mes niekuo nesiskundžiame. Mums gera čia gyventi. Nei mes bėgame iš Šiaulėnų, nei mūsų vaikai. Va, ir atžalos čia kuriasi, namus statosi. Miestelis - gyvas. Veiklos netrūksta tiems, kurie jos nori, jos ieško“.

Per šventės atidarymą paskatinti ir kiti aktyvūs, darbštūs, prie krašto gerovės kūrimo prisidedantys seniūnijos gyventojai. Už aktyvią ir nuoširdžią kultūrinę veiklą, nuolatinę pagalbą ir aktyvią visuomeninę veiklą Šiaulėnų seniūnijos padėkos įteiktos Sonatai Rančienei, Nijolei Bloveščienei, Violetai Levickienei, Gvidui Šnioliui, Modestui Petraičiui, Auksei Grebliauskaitei, Aliui Petrylai, Rimantui Lesickui, Almai ir Linui Pranaičiams, Birutei ir Algimantui Ragauskams bei Astai Vaivadienei.

Rungėsi ir žvejai, ir sporto mylėtojai

Linksmybės pirmąją gimtadienio dieną truko iki pat išnaktų, tačiau tai nesutrukdė žvejams šeštadienį 5 valandą ryto susiburti į tradicines žūklės varžybas, kuriose šiemet dalyvavo net keturiolika komandų iš viso Radviliškio rajono.

Šiemet geriausiai sekėsi Tomui Ručiui, kuris per šešias valandas pagavo daugiau nei 4 kilogramus žuvies ir užėmė pirmąją vietą. Antras liko Romas Ručys, sužvejojęs 3 kilogramus 660 gramų žuvies. Trečioji vieta atiteko Tomui Šimkui, kurio jaukas suviliojo 3 kilogramus 120 gramų žuvies.

Liepos 29-ąją savo jėgas išbandė ir krepšinio trys prieš tris varžybų dalyviai. Dėl geriausiųjų vardo rungėsi vienuolika komandų iš Radviliškio, Šiaulėnų, Tytuvėnų, Kelmės rajono, Baisogalos, Grinkiškio ir Šaukoto seniūnijų, tačiau visiems „nosis nušluostė“ Radviliškio vyrų krepšinio komanda „Ewa“, užėmusi pirmąją vietą. Šventės šeimininkai Šiaulėnų jaunuoliai liko antri, o Baisogalos jaunimo komanda pelnė garbingą trečiąją vietą.

Aistrų nestigo ir parko tinklinio varžybose, kuriose savo jėgas išbandė septynios ekipos iš Radviliškio, Šiaulėnų ir Šeduvos. Čia stipriausi buvo šiaulėniškiai: Šiaulėnų jaunimo komanda iškovojo pirmąją vietą, kita Šiaulėnų miestelio komanda „Depozitas“ buvo antra, o Šaukoto tinklininkai buvo treti.

Paskutiniai į kovą praėjusį šeštadienį stojo stipruoliai. Šiaulėnuose surengtose rankų lenkimo varžybose geriausiai sekėsi Remigijui Abudauskui. Janūrijus Musvicas buvo antras, o trečioji vieta atiteko Edikui Ringiui.

Netrūko ir peno sielai

Po dvi dienas trukusių linksmybių šiaulėniškiai ir miestelio svečiai liepos 30-ąją skubėjo į Šiaulėnų Šv. Onos parapijos bažnyčią. Čia laikytos votyvinės atlaidų Mišios ir iškilmingos sumos Mišios su procesija, kurias aukojo kunigas svečias Vaidas Mikalčius, Kriukų ir Žeimelio parapijų klebonas. Po sumos koncertavo Šiaulių Šv. Elžbietos katalikių moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Janinos Klungevičienės.

Gimtadienio proga visus pasveikino ir palaimino Šiaulėnų parapijos klebonas Jonas Bagdonas: „Visus sveikinu ne tik su miestelio švente, bet ir su Oninėmis. Ar kas žinojo, kad Ona turėjo vyrą Joakimą? Tikriausiai nedaugelis. Tai - Marijos tėvai, tad minėkime ir švęskime, mielieji“. Klebonas, sulaukęs audringų plojimų, panašu, jau tapo mylimu bendruomenės nariu. Simboliška, kad pirmąkart bendruomenei jis prisistatė lygiai prieš trejus metus, per 522-ąjį Šiaulėnų miestelio gimtadienį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite