Angle down Atgal

Šiandien darbą pradeda pagal moksleivių ir studentų užimtumo didinimo programą įdarbintas jaunimas

Rajone darbą pradeda pagal Lazdijų rajono savivaldybės moksleivių ir studentų užimtumo didinimo programą įdarbintas jaunimas. Kaip jau esame informavę, šiai programai rajono savivaldybės 2020 metų biudžete buvo numatyta 25 tūkst. eurų. Programos tikslas – didinti 14-29 metų moksleivių ir studentų užimtumą vasaros laikotarpiu, skatinti ir didinti pagalbą įsidarbinti jauniems žmonėms, lavinti jauno žmogaus profesines ir socialines kompetencijas, suteikiant žinių ir gebėjimų, padedančių įsitraukti į darbo rinką.

Įgyvendinat šią programą, savivaldybėje buvo paskelbtas rajono darbdavių ir norinčio įsidarbinti jaunimo atrankos konkursas, sudaryta Darbdavių atrankos komisija. Kaip informavo Darbdavių atrankos komisijai vadovavusi savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Asta Grėbliūnienė, norintiems pagal šią programą įsidarbinti jaunuoliams, pagrindinis reikalavimas buvo mokytis bendrojo lavinimo, profesinėse ar aukštosiose mokyklose ir būti deklaravusiems savo gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje. Pagrindiniai reikalavimai darbdaviams – įmonė registruota ir veiklą vykdanti Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje. Atrenkant darbdavius, kaip sakė A. Grėbliūnienė, prioritetas buvo teikiamas įstaigoms ar įmonėms, kurios vykdo darbą su jaunimu ir vaikais (taip pat – ir vasaros vaikų ir jaunimo vasaros stovyklose), sveikatos priežiūros įstaigose, verslo įmonėse. Paraiškas dirbti laikino pobūdžio darbus vasaros metu buvo pateikę 163 jaunuoliai. Pagal teisės aktais patvirtintą jų įdarbinimo aprašą, darbui savo įstaigose ir įmonėse juos atsirinko darbdaviai. Iš savivaldybės pateikto sąrašo, darbdaviai išsirinko 20 jaunuolių, kurie buvo įdarbinti 1 arba 2 mėnesiams. Darbdaviams savivaldybė skirs 100 proc. subsidiją darbo užmokesčiui, įskaitant privalomus mokėti mokesčius. Dar vieną jaunuolį iš šio sąrašo įmonė įdarbino ne pagal programą ir už darbą jam apmokės savo lėšomis.Dalis įdarbintųjų darbą pradėjo jau šiandien, kiti startuos nuo liepos 1 dienos.

Rajono savivaldybės moksleivių ir studentų užimtumo didinimo programa buvo suplanuota dar metų pradžioje, dėliojant 2020 metų biudžetą. Kaip yra sakiusi savivaldybės merė Ausma Miškinienė, ši programa, užtikrinanti laikiną rajono jaunimo įdarbinimą, tai jos duoto pažado jaunimui įgyvendinimas. Susitikimuose su rajono vadove jie ne kartą buvo išsakę norą dirbti vasaros metu. Programa bus naudinga ne tik rajono moksleiviams ir studentams, bet ir čia veiklą vystantiems darbdaviams, kurie, ypač vasaromis, stokoja darbo rankų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite