Angle down Atgal

Šį savaitgalį vyksiančiame „Visagino Country“ – didelis būrys atlikėjų iš užsienio ir Lietuvos

Rugpjūčio 23-24 dienomis kantri muzikos gerbėjai rinksis į vieną seniausių Lietuvos muzikos festivalių „Visagino Country“. Šiemet festivalyje numatyta 14 pasirodymų. Pusėje jų – svečiai iš užsienio: JAV, Ispanijos, Prancūzijos, Rusijos, Danijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos. Organizatoriai šiemet žada ir šūsnį kitų pramogų, kurias paruošė kartu su JAV ambasada.

Festivalio organizatoriai, rinkdami atlikėjus, tradiciškai stengėsi, kad būtų atstovaujama įvairių kraštų muzikai ir ant scenos liptų nuo solistų iki gausesnių grupių.

Šiemet į savo turą po Europą pasirodymą Visagine įtraukė jaunosios JAV muzikos kartos atstovė Jessica Lynn. Jauna atlikėja jau gali pasigirti trečiu savo koncertų turu ir tuo, kad yra koncertavusi su tokiais grandais kaip Brad Paisley ar „ZZ Top“.

„Ši atlikėja su vadybininku mus nustebino savo atsiųstomis nuotraukomis su Lietuvos vėliavos spalvų fonu bei tai, kad bendraujant laiškais vadybininkas juos rašo lietuvių kalba ir tik vengdamas klaidų, dar šalia viską pakartoja angliškai. Suprantame, kad tam padeda vertimo programos, bet toks rodomas dėmesys mūsų kultūrai ir festivaliui nuteikia puikiai“, – sakė festivalio organizatorė Elena Čekienė.

Ant „Visagino country“ scenos lips ir jauna atlikėja iš Prancūzijos Gaelle Buswel. Daugiau nei 500 koncertų jau spėjusi sugroti muzikantė žiūrovams pateiks savito stiliaus kantri dainas, atliekamas su blues rock, folk ir 70-ųjų rock muzikos elementais.

Trečioji atlikėja atvyksta iš Rusijos. Tai kantri muzikos legenda tituluojama Marina Kapuro.Nuo 1980 metų 12 albumų įrašiusi dainininkė šiuo metu prie naujų projektų dirba Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje ir Švedijoje.

Iš pastarosios šalies atvyksta grupė „Sentiment Falls“. Ronnie Wilde ir Andrea Bond duetas šiemet Švedijos nacionaliniame muzikos konkurse buvo apdovanoti už geriausią kantri stiliaus pasirodymą.

Į Visagoną su savo pasirodymais taip pat atvyksta grupės „The Interstate Express(Australija/Didžioji Britanija/JAV), „J. Tex ir The Volunteers“ (JAV/Danija) bei „Allwoods Country Band“ (Ispanija). Pastaroji grupė, prieš metus buvo nominuota Hall of Fame 2018 apdovanojimuose, Amerikietiškos muzikos atlikėjų kategorijoje.

„Visagino country“ festivalyje turės ką paklausyti ir lietuviškos muzikos gerbėjai. Penktadienį susirinkusių lauks grupės: „The Road Band“, „MAS“, „Jovaras“ bei „Dinozaurai“. Organizatoriai kviečia dėmesį atkreipti ir į jaunąją kantri muzikos viltį Viktoriją Kajokaitę.

„Šios atlikėjos fenomenalų jodleriavimą išgirdome per vieną muzikinį TV projektą ir negalėjome jos nepakviesti sudalyvauti festivalyje. Taip tikrai sugeba ne kiekvienas kantri atlikėjas. Smagu, kad pagaliau turime vietinę, kuris įvaldė šį subtilų meną“, – sakė organizatorė.

Šeštadienį lietuviškai kantri muzikai atstovaus grupės „Svirplys“ ir „Dakota“ bei paties festivalio krikštatėvis Virgis Stakėnas. Tiesa, šiemet jis ant scenos lips tikrai ne vienas ir programoje jį rasite „Stakėnas 3iO pavadinimu.

Pasak organizatorių, jį ant scenos išvysime su trimis šiauliečiais muzikantais Vygandu Baniu, Ariju Ivaškevičiumi ir Robertu Gasiūnu.

Šeštadienį Visagino centre lauks naujas Viktoro Timašiovo projektas Hank Wiliams tribute“. Ši grupė jau spėjo sugroti Latvijoje Bauskės kantri muzikos festivalyje. Juos bus galima sutikti ir sekmadienį Visagino bažnyčioje. Čia vyks projektas „Kantri giesmės“ bei bus aukojamos Šv. mišios už festivalio dalyvius ir žiūrovus.

Įsiklausę į jaunimo pageidavimus, penktadienį visus susirinkusius po koncerto neišsiskirstyti kvies naktiniai reggae šokiai su tarptautiniuose festivaliuose dalyvaujančiais didžėjais Eroott“ ir „B Ore.

Taip pat pasirodyti ant didžiosios festivalio scenos galimybę šiemet turės vaikų ir jaunimo muzikos projekto „Kantri viltys“ konkurso nugalėtojai.

Šiemet susipažinti su kantri kultūra padės Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada. Festivalyje vyks įvairių teminių filmų peržiūros, tarp jų ir vienas skirtas Baltijos keliui paminėti. Taip pat kaubojiški žaidimai ir estafetės, kurių dalyvių laukia įvairūs prizai. Drąsiausi galės savo jėgas išbandyti Rodeo ir išsilaikyti ant mechaninio jaučio nugaros 8 sekundes.

Vaikų lauks atrakcionai, edukacinės programos, lėlių teatras. Indėnai visus kvies išmėginti akies taiklumą ir rankos tvirtumą, bei išmokti groti pagal indėniškos muzikos tradicijas.

Kaip ir kiekvienais metais vyks ir linijinių šokių festivalis Line dance“. Čia savo jėgas išbandyti planuoja apie 100 dalyvių. Tradiciškai vyks tautodailininkų, amatininkų ir įvairių pasaulio virtuvių mugė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite