Angle down Atgal

Šį pusmetį – kone dvigubai daugiau girtų vairuotojų (policija kreipiasi ir į nepilnamečių tėvus)

Girti už vairo suaugusieji ir nesaugiai elektriniais paspirtukais bei dviračiais po gatves važinėjantys nepilnamečiai. Karščiausios problemos, į kurias sutelktas dar didesnis rajono policijos pareigūnų dėmesys.

„Mūsų laikas“ pasidomėjo kriminogenine situacija rajone šių metų pusmetį, t.y. karantino metu, palygindama su situacija tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais. Situacija tokia, kad rajono policija šiais metais iškvietimų gavo daugiau, bet pradėta mažiau ikiteisminių tyrimų. Šį pusmetį kone dvigubai daugiau nustatytų neblaivių vairuotojų. Smurto artimoje aplinkoje problema rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, nemažėja. Lyginant su praėjusiais metais sumažėjo pradėtų ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių. Rajono policija savo dėmesį sukoncentravo ir į nesaugiai kelyje važinėjančius el. paspirtukininkus ir dviratininkus – ta proga policija kreipiasi į nepilnamečių eismo dalyvių tėvus.

Padaugėjo sukčiavimų internete

Šiųmetinis pusmetis rajono policijai buvo intensyvesnis. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Marijampolės aps. VPK Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Laura Strimaitienė, šį pusmetį visų rajono policijos komisariato iškvietimų gauta daugiau nei 2020 metų pusmetį, atkreipdama dėmesį, kad pradėtų ikiteisminių tyrimų šiais metais sumažėjo.

Pradėtų ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių šį metų pusmetį taip pat sumažėjo, palyginus su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu. Pasak L. Strimaitienės, vagysčių skaičiaus gausėjimas nepriklauso nuo metų laiko.

„Dažniausiai tai būna sisteminiai nusikaltimai – kelių asmenų, kurie vykdo vagystes sistemingai“, – paaiškina ji. Pastebima, kad padažnėjo smulkių sukčiavimų, kurie pasireiškia internetinėje erdvėje (perkant parduodant įvairius daiktus).

Tramdo tuos pačius smurtautojus

Policijos pareigūnams vis dar tenka kovoti ir su nesaikingo alkoholio vartojimo pasekmėmis. Smurto artimoje aplinkoje atvejų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, nemažėja. Geria ir smurtauja dažniausiai tie patys smurtautojai.

L. Strimaitienė atkreipia dėmesį, kad naujų smurtautojų ir smurto aukų pasitaiko, tačiau rečiau. Dažniausiai smurtauja tie patys asmenys – būna ir taip, kad to paties asmens raminti policijos pareigūnams tenka važiuoti po kelis kartus per mėnesį.

Dažniau tikrino – daugiau nustatė

Netrūksta rajone ir vairuotojų, kurie sėda už vairo girti. Neblaivių vairuotojų nemažėja, apgailestauja L. Strimaitienė. Tai įrodo skaičiai – jei 2020 m. per šešis mėnesius buvo nustatyti 55 neblaivūs vairuotojai, tai šiemet per pusmetį kone dvigubai daugiau – 98. Prie tokio išaiškinamumo prisideda ne tik dažnesni policijos reidai, bet ir pilietiški gyventojai. „Neblaivūs vairuotojai yra prioritetinis pažeidimas ir jų išaiškinimui skiriamas didelis dėmesys. Prie išaiškinimo prisideda ir gyventojų pranešimai, kurių labai daug. Vis dėlto pagal gyventojų pranešimus neblaivių vairuotojų policijos pareigūnai daug nenustato“, – komentavo pašnekovė.

Kreipiasi į tėvus su prašymu

Policijai vasarą atsipūsti neleidžia ir nepilnamečiai eismo dalyviai, kurie elgiasi nesaugiai ir neatsargiai – turima omeny, važinėjančius dviračiais ir el. paspirtukais.

„Pagrindinė problema – nepilnamečiai šių transporto priemonių vairuotojai, kurie nežino KET ir nedėvi šalmų. Šiems vairuotojams dėmesys padidintas, vykdomos policinės priemonės. Pirmą kartą nepilnamečius įspėjame ir perduodame tėvams. Vėliau atsakomybė taikoma ir tėvams“, – komentavo komisariato Veiklos skyriaus viršininkė L. Strimaitienė, prašydama tėvų deramai pasirūpinti savo vaikų saugumu. „Prašome tėvų, kad vaikus su dviračiais ir paspirtukais į miestą išleistų tik su šalmais ir nuo tinkamo amžiaus, supažindintų atžalas su kelių eismo taisyklėmis – paaiškintų, kaip saugiai elgtis kelyje“, – sako pašnekovė.

Tuo pačiu ji kreipiasi ir į motociklų ir motorolerių vairuotojus važiuoti tik su tvarkingą išmetamųjų dujų sistemą turinčiomis transporto priemonėmis. Policija sulaukia daug skundų dėl triukšmą keliančių šių transporto priemonių, ypač naktį, todėl ypatingai padidintas dėmesys dėl triukšmo ir Kelių eismo taisyklių laikymosi skiriamas ir šioms transporto priemonėms.

Kad atostogos neapkarstų

L.Strimaitienė tuo pačiu prašo rajono gyventojų atsakingai elgtis prie vandens telkinių, nevartoti alkoholio, neiti maudytis apsvaigus. Planuojantiems atostogas pataria būti dėmesingiems, rūpintis, saugoti ir apdrausti savo turtą, bendrauti su kaimynais, stebėti savo gyvenamąją aplinką. Policija tuo pačiu prašo nesileisti į kalbas su jokiais įtartinais asmenimis, niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, nepasitikėti jų išvaizda ir neva atsakingose institucijoje užimamų pareigų pavadinimais. „Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus“, – primena L. Strimaitienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite