Angle down Atgal

Šeštadienio naktį įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas

Šeštadienį, 1 val. nakties, prasidėjo rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis - draudžiama agituoti už kandidatuojančius į merus pakartotiniame merų rinkimų balsavime.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia rinkimų agitaciją iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos. Tad praėjęs penktadienis buvo paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai galėjo agituoti už kandidatus į merus.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo kovo 16 d. 1 val. nakties iki kovo 17 d. 20 val., išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Kadangi šiuo metu vyksta ir kitų rinkimų bei referendumų agitacija, vadovaujantis įstatymu, tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka jų agitacija yra draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas likus 30 valandų iki Savivaldybių tarybų rinkimų pradžios, taip pat rinkimų dieną užtraukia baudą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite