Angle down Atgal

Šeštadieninė mokyklėlė „Bingo“ kviečia smagiai ruoštis mokyklai

Gal ir nėra lengva rasti žmogų, kuris, atidirbęs darbo dieną savo tiesioginiame darbe, dar ir savaitgalį dirbtų tą patį. Tai būtų ženklas, kad darbas labai patinka, kad jis teikia ne tik lėšų pragyvenimui, bet ir didžiulį malonumą.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Petkevičienė yra būtent toks žmogus. Ji dirba lopšelyje-darželyje „Rūta“, negana to, įkūrė šeštadieninę mokyklėlę 5–6 metų vaikams, kurią pavadino Gintarės mokyklėle „Bingo“.

Veiklą pradėjo vasarį, nuo gegužės išleido vaikus atostogų, o nuo spalio vėl mokyklėlė atvėrė duris. Šiais mokslo metais renkamasi 10 val. Lavinimui skiriamos dvi valandos.

Idėja Gintarei kilo matant, ko vaikams dar trūksta ruošiantis į mokyklą.

„Pati dirbu su vaikais, be to, esu mama, ir matau, kad ne vienam stinga riešo lavinimo (vaikų rankos būna silpnos ir nelabai parengtos rašymui), taip pat matematikos įgūdžių, kalbėjimo, rišlaus pasakojimo įgūdžių ir dėmesio koncentracijos. Aišku, viso to mokoma ir darželiuose, bet kai kuriems reikia daugiau. Taip pat kai kurie tėvai mano, kad tiesiog reikia lavinti papildomai. Ir jeigu tėveliams rūpi paruošti vaiką mokyklai tinkamai, kad jie nejaustų didelio streso, galiu padėti. Po užsiėmimų vaikas ateis į mokyklą geriau pasiruošęs, susipažinęs su mokymo procesu“, – sako pedagogė.

Labai svarbu, kaip pateiksi ugdymo procesą – jis turi būti žaismingas, linksmas, įdomus. Be to, vaikų gebėjimai skiriasi ir ne tik pagal amžių, todėl užduotis Gintarė skirsto į keletą lygių pagal individualius vaiko gebėjimus. Grupėje būna apie 14 vaikų, kad darbas būtų produktyvus ir kokybiškas.

G. Petkevičienei kvalifikacijos nestinga. Ji Marijampolės kolegijoje mokėsi ikimokyklinio ugdymo pedagogikos, pradinio ugdymo pedagogikos ir baigė išlyginamąsias studijas Mykolo Riomerio universitete.

Į klausimą, kodėl tėveliai neturėtų lavinti vaikų patys, o vesti į mokyklėlę, Gintarė atsakė, kad, aišku, tėvai turėtų lavinti ir patys, bet gyvenimo tempas šiandien didelis, ne visi turi tam laiko, o kai kas gal stokoja ir pedagogikos žinių. Ji yra girdėjusi iš tėvelių skundų, kad vaikai jų neklauso, nenori mokytis, atsisako padirbėti papildomai. „Norint pasiekti gerų rezultatų, tenka pasistengti. Aš nesu jiems nei tėtis, nei mama, todėl vaikai kitaip į mane žiūri, klauso ir vykdo užduotis. Manau, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, tą, kurį geriausiai išmano. Aišku, ir tėvų indėlis be galo svarbus.“

Mokyklėlėje ji sutinka vaikus su muzika, sėda visi į ratą, pasikalba, kaip praėjo savaitė. Tada ateina raidelė, skaičius, susipažįstama su jais, daromi įvairūs darbeliai (tai lavina motoriką, padeda geriau įsiminti). Vaikai ne tik mokosi, bet ir žaidžia, jiems skaitoma pasaka, kurią paskui aptaria, pabando kartu suvaidinti. Naudojama daug gamtinių medžiagų, o šiais mokslo metais planuojama įtraukti ir informacinių technologijų į ugdomąją veiklą. „Noriu ir tėvams padėti suprasti, kokias galimybes atveria vaikui informacinės technologijos. Tik būtina kontroliuoti, ką vaikas veikia prie kompiuterio ir kiek laiko“, – įsitikinusi pedagogė.

Į mokyklėlę nereikia vaikams atsinešti jokių savo priemonių, viską jie gauna.

Šeštadieninė Gintarės mokyklėlė „BINGO“ kviečia 56 metų vaikučius linksmai mokytis. PRAMONĖS G. 1A, MARIJAMPOLĖ. Tel. 8 685 28972, el. p. bykovaite@gmail.com.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite