Angle down Atgal

Šeštadienį – žygis į Aleksandriją

Mėgstantiems eiti šiaurietiškai, rytietiškai, vakarietiškai , šiaulietiškai… O jei rimtai – šiaurietiško ėjimo lazdos nepamaišys!

Pradžia ir laikas nuo Talkšos ežero Lapės, 12 val.

Atstumas apie 9,5km.

Trukmė 3,5-4 val.

Maršruto aprašymas

Keliausime Talkšos–Salduvės parko pakraščiais, palaukėmis, atokiomis gatvelėmis ir karjerais iki Aleksandrijos.

Tai ne Egipto miestas – tai Šiaulių priemiestis, kurio krikštatėvis grafas Nikolajus Zubovas. Kaip tos Šiaulių upės, sunyko takai, kuriais vaikščiojo čia dirbę, gyvenę ir kūrę garsūs žmonės. Jų vardai nugulė gatvių ir kalvų pavadinimuose. Aplankysime tas vietas ir atsiminsime laikus, kai Aleksandrijos kalvos pušynais žaliavo, rūko plytinės dūmai, vyko Didžiosios gegužinės ir dvaras pilnas gyvybės buvo. Dabar – tai užmirštas Dievo, valdžios ir žmonių kampelis, liko išdidūs dvariški medžiai, vaiduokliški pastatai ir kalvelė, priglaudusi paskutinius dvaro šeimininkus. Plytinės gatve, it plyta į galvą gavę, eisime į civilizuotą miestą Šiaulius.

Pastaba:

Žygio apranga, avalynė – priklausoma nuo oro sąlygų. Turėkite lengvų užkandukų, vandens.

Maršrutas tinkantis vaikams ir senjorams.

Augintiniai laukiami.

Jei neturite šiaurietiškų lazdų ir norite išbandyt – puiki galimybė išsinuomuoti vietoje (2 €) . Suteiksime trumpą instruktažą, kaip jas naudoti.

Ekskursiją–žygį ves gidė ir šiaurietiško ėjimo instruktorė Audronė Grosienė.

Registracija telefonu 8-41 523 110, el.paštu tic@visitsiauliai.lt arba užsukus į turizmo informacijos centrą Vilniaus g. 213

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite