Angle down Atgal

Šeštadienį Vilniuje atidaromas Veganų turgelis veiks visą vasarą

Jau nuo šio šeštadienio prie prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ Vilniuje pradeda veikti Veganų turgelis. Jis įsikurs greta neseniai įrengtos lauko terasos ir vyks šeštadieniais visą vasarą.

Turgelio lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų bei desertų, atsigerti arbatos, kavos, gaiviųjų gėrimų, įsigyti įvairių produktų, pusfabrikačių, sveikatingumo prekių, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių, gyvenimo be atliekų reikmenų ir t.t.

„Turgelio idėja – supažindinti visuomenę su veganišku, tvariu gyvenimo būdu bei paskatinti labiau rūpintis savo sveikata“, – sakė jo sumanytoja Ventė Viteikaitė, daug kam žinoma kaip grupės „Lietuvos veganai“ socialiniame tinkle „Facebook“ įkūrėja ir administratorė bei augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ organizatorė.

Dar viena paskata organizuoti Veganų turgelį – palaikyti mažus vietinius verslus. „Karantino laikotarpis daugeliui jų buvo itin sunkus. Norime padėti jiems kuo greičiau vėl atsistoti ant kojų, tad dalyvio mokestį padarėme itin nedidelį“, – sakė V. Viteikaitė. Dėl įvestų ribojimų į rudenį buvo nukelti visi didieji „Vegfest LT“ festivaliai, tad renginių, susitikimų yra labai išsiilgusi ir visa veganų bendruomenė.

Nors turgelis bus žymiai mažesnis už „Vegfest LT“ festivalius, jame bus galima įsigyti nemažą dalį tų pačių prekių, bus ir naujų dalyvių, žada turgelio organizatoriai. Dalis turgelio prekeivių bus nuolatiniai, o dalis keisis, tad atėjusieji kiekvieną kartą ras vis kitų dalykų. Kaip ir įprasta „Vegfest LT“ renginiams, bus papildomų atrakcijų – veiks Vaikų zona, gros didžėjai ir gyvos muzikos atlikėjai, vyks įvairūs konkursai, loterijos ir t.t. Šį šeštadienį renginyje gros DJ Somehandsome iš Sankt Peterburgo. Rusijoje išgarsėjęs didžėjus šiuo metu gyvena Lietuvoje.

„Labai džiaugiamės, kad vėl galime susiburti, ir tikimės, kad Veganų turgelis bus pamėgtas vilniečių“, – sakė organizatorė. Pirmuosius veganams bei jiems prijaučiantiems skirtus renginius ji pradėjo organizuoti 2016 m. Jie greitai išpopuliarėjo, daugelis jų buvo sausakimši.

Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia daugiau nei 30 000 narių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite