Angle down Atgal

Šešios jaunystės priesaikos

Tarptautinė gydytojų, psichologų ir dietologų grupė nustatė priesaikas, kurios padės ilgiau ir laimingiau gyventi.

Priesaika Nr. 1 – nepersivalgysiu!

Persivalgymas ilgainiui sukelia virškinimo problemų, o šios gali tapti įvairių negalavimų priežastimi: pradedant galvos skausmais ir baigiant itin sunkiomis ligomis. Tad vietoje įprastų 2 500 kalorijų apsiribokite 1 500–1 800, porcijas matuokite pagal savo delnus.

Priesaika Nr. 2 – dirbsiu mylimą darbą!

Sociologų nuomone, kai kurios profesijos, pavyzdžiui, dirigento, filosofo, dailininko ir šventiko, padeda išsaugoti jaunystę. Tačiau dirbti bet kokį darbą, kurį mėgstate, išeis į naudą ir sveikatą. O jeigu to daryti neleidžia amžius, darbą pakeiskite hobiu.

Priesaika Nr. 3 – judėsiu!

Vos aštuonios minutės sportui per dieną pailgina gyvenimą. Judant išsiskiria augimo hormonų, kurių organizmui ima trūkti, sulaukus trisdešimties.

Priesaika Nr. 4 – miegosiu vėsiame kambaryje!

Įrodyta, kad tie, kurie miega 17–18 laipsnių temperatūroje, ilgiau išlieka jauni. Pasirodo, aplinkos temperatūra turi įtakos medžiagų apykaitai ir amžiaus pasireiškimui kūne.

Priesaika Nr. 5 – negniaušiu savyje pykčio!

Tie, kurie nuolatos sau priekaištauja, save ir kitus kritikuoja, yra linkę į įvairius susirgimus, taip pat ir piktybinius auglius. Pagal tarptautinį tyrimą, 64 proc. sergančiųjų vėžiu visada užgniauždavo pyktį savyje.

Priesaika Nr. 6 – treniruosiu smegenis!

Mokykitės užsienio kalbų, spręskite kryžiažodžius, žaiskite intelektinius žaidimus ir t. t. Versdami smegenis dirbti, gerinsime su amžiumi nykstančią atmintį, protinius sugebėjimus, aktyvinsime širdies darbą, kraujotaką ir medžiagų apykaitą.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite