Serialo apžvalga: „Succession“

Pasaulis
Kadras iš serialo
Monika Viliušytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

HBO TV serialas, juodosios komedijos drama, leidžiamas nuo 2018 m.

Žodžių junginys „juodoji komedija“ paprastai sufleruoja, kad turėsime filmą, kuris tyčiojasi iš paprastai jautrių visuomenėje temų, arba maišomas su siaubo ar kitokių žanrų parodijomis. Tačiau juodosios komedijos žanras yra daug platesnis – jame rasime stiprių ir rimtų draminių filmų. Juose personažai ar tam tikros aplinkybės pateikiamos satyrišku, ironišku ir cinišku būdu, taip negailestingai atidengiant žmogaus ydas, naikinant nusistovėjusius dorovinius dogminius stereotipus.

Būtent tokia yra 2018 m. pasirodžiusi HBO bomba – TV serialas „Succession“, pasakojantis apie TV medijos gigantą valdančią Rojų šeimą ir vykstančias intrigas dėl verslo paveldėjimo. Atrodytų kažkur girdėta, skamba nuobodžiai, tačiau būtent serialo istorijos vystymas unikaliu aukščiau minėtu būdu tapo serialo sėkmės ir kritikų aplodismentų priežastimi.

Ilgus metus valdantis didžiulę TV medijos komaniją, senyvo amžiaus, šaltas, rūstus ir negailestingas milijardierius Loganas Rojus (Brian Cox) turi paskelbti savo įpėdinį. Niekas neabejoja, kad tai bus jo sūnus Kendalas (Jeremy Strong). Prieš kelis metus priklausomybės nuo narkotikų reabilitacijos programą praėjęs Kendalas džiaugiasi, belieka tik formalumai.

Tačiau aplinkybės susiklosto kitaip - tėvas pasirodo dar abejoja, nėra galutinai apsisprendęs, o tai reiškia, kad kompanijos perėmimo šansą turi ir kiti jo atžalos – intrigantė Šiv (Sarah Snook) arba ekstravagantiškas plevėsa Romanas (Kieran Culkin). Kitam sūnui, nuo žemės atšokusiam ir realybėje nesusigaudančiam Konorui (Alan Ruck) tai nelabai rūpi. Kiekvieno sėkme atskirai suinteresuoti ir kiti personažai, pvz. Šiv sėkmės trokšta jos arogantiškas sužadėtinis Tomas (Matthew Macfadyen). Šioje situacijoje svarbu nedaryti klaidų, visi jie supranta, kad yra po tėvo padidinamuoju stiklu. Prasideda žaidimai ir strateginiai ėjimai, vedantys prie vertybinio moralinio tarpusavio personažų, kaip šeimos ir kaip konkurentų santykių nagrinėjimo. Žiūrovui kyla klausimas - ar galima jausti meilę tėvui, kuris tave nuolat žemina, o gal toks auklėjimas yra lyderystės kaina? O gal meilė tėvui dėl jo rūstumo ir valdingumo maišoma su pagarba, baime ir neapykanta...Kaip transformuojasi santykis su broliu ir seserimi, kai jie tampa konkurentais?

Nors kiekvieno jų valdomi finansiniai ištekliai ir galia didžiulė, tai nebūtinai laimingi žmonės. Taip, panorėjęs privačiu lėktuvu gali pasiekti Europą ir vakare uostyti kokainą naktiniame klube su senai matytu draugu, užtenka ko nors panorėti ir tai įvyks – juk pinigų galia didžiulė, bet...Serialo kūrėjai mikroskopiniu būdu mums rodo kirmėles, užsiveisusias tamsiausiuose žmonių vidiniuose kampeliuose, su ironija krapšto kiekvieno herojaus panagių purvą, personažus paverčia tai menkystomis, tai stulbina jų tvirtybe.

Žiūrėdamas gal ir gali pasirinkti savo "favoritą", bet tai velniškai sunku - personažas lyg ir pradeda kelti simpatijas, tačiau labai greitai imi jo nekęsti.

Kiekvienas jų atskleistas su kaupu. Kiek-vienas iš jų turi ir gerų ir silpnų ir stiprių savybių, vienomis galima žavėtis, iš kitų smagiai juoktis. Kartu duodama suprasti, kad mes patys neturime pagrindo kažkurio teisti - seriale kiekvienas žiūrovas atras kažką būdinga sau.

Aktoriai taip gerai parinkti, kad atrodo, kad jie sutverti tik šiems vaidmenims ir nebegali vaidinti bet kuriame kitame projekte.

„Succession“ sąskaitoje yra 9 Emmy ir daug kitų apdovanojimų (kaip geriausia drama, geriausi aktoriai, geriausi antro plano aktoriai, geriausias aktorių parinkimas, scenarijus, režisūra, intro ir kt). Serialo intro asmeniškai man yra antroje vietoje po „Twin Peaks“.

Nemačiusiems, siūlau patikrinti ši HBO produktą, juolab, kad rudenį pasirodo trečiasis šio serialo sezonas.

Apžvalgos autorius Vilius P.

IMDB

Kas gero ekranuose?