Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Servant“

Praėjusių metų pabaigoje IT gigantė „Apple“ pristatė savo vaizdo transliavimo internetu paslaugą, o vienas iš jos ekskliuzyvinių serialų – tai psichologinis trileris „Servant“ su pačiu M. Night Shyamalanu priešakyje. Šis vardas tapo neatsiejamas nuo pačių netikėčiausių siužeto vingių, vienais kartais pavykusių labiau nei kitais.

Dešimties serialo serijų centre – Dorotė ir Šonas Turneriai, iš pirmo žvilgsnio eilinė pretenzingų amerikiečių pora. Ji – televizijos reporterė, jis – kulinarijos guru. Abu iki kaulų smegenų savanaudžiai, be darbo ir pinigų daugiau nematantys nieko. Dar jiedu turi naujagimį Džeriką, kuriam prižiūrėti pasamdoma jauna auklė Liana.

Vos įpusėjus pirmai sezono serijai paaiškėja, kad jokio vaikelio nėra – tai viso labo „reborn“ lėlė, kurias vaikų netekusios šeimos naudoja kaip terapinę priemonę susitaikyti su netektimi. Iliuzijose gyvenanti Dorotė lėlę laiko tikru savo vaiku, o Šonas priverstas ne tik apsimetinėti prieš žmoną, bet ir aiškintis tikrąsias paslaptingosios auklės atvykimo priežastis.

Serialo eigoje persipina okultizmo, religijos, pavogtos tapatybės ir psichinės ligos motyvai, o šeimyninė drama tampa ne tik detektyvu, bet ir, galiausiai, tikru trileriu. Kūrėjai sumaniai žaidžia su kiekvieno tėvo baime netekti savo vaiko, o siužeto vingiai išlieka įdomūs ir verčia spėlioti iki pat pabaigos.

Šiame seriale man patiko daug kas. Pagrindiniai aktoriai vos keli (vienas iš jų – retai ekranuose matomas Rupertas Grintas, arba raudonplaukis Ronis iš Hario Poterio), o beveik visas veiksmas sukasi šeimos namuose. Tai sukuria labai intymią, klaustrofobišką atmosferą ir labai priartina žiūrovą prie veikėjų.

Tiesa, serialo pradžia gana lėta, o tai gali patikti ne visiems. Jo siužetas skleidžiasi tarsi gėlės žiedlapis – iš pradžių pamažu, po truputį, o tada bam ir pasirodo visu grožiu. Na, o paskutinės dvi serijos smogia tarsi traukinys. M. Night Shyamalanas šįsyk nustebino gerąja prasme.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt8068860/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite