Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Leonardo“ (2021)

Itin dėkinga ir įvairiapusė Renesanso asmenybė. Žmogus orkestras, savo talentais ir protu pažengęs keliais šimtmečiais į priekį. O kartu paslaptingas, tad atviras įvairioms interpretacijoms. Nenuostabu, kad šįsyk jų ėmėsi tėvynainiai italai.

Todėl nereikia čia su didinamuoju stiklu ieškoti biografinio tikrumo. Leonardo da Vinčio gyvenimo ir kūrybos momentai seriale tampa atspirtimi apmąstyti. Menininką ir gyvenimą, meną ir žmogiškumą, tikslus ir priemones, nežabotas ambicijas, kūrybinę laisvę ir prievartą, pasirinkimus ir tarpusavio santykius. Meilę ir atsakomybę. Gyvenimiškos patirties įtaką kūrybai.

...Leonardas da Vinčis suimamas įtarus, kad nužudė ilgametę savo draugę. Išgauti prisipažinimą pavedama jaunam pareigūnui, kuriam už tai pažadama stumtelėti aukštyn karjeros laiptais. Tačiau vaikinas tiesiog nori išsiaiškinti tiesą, kalbėdamas tiek su pačiu menininku, tiek su liudininkais, jo mokiniais, draugais ir bendražygiais. Taip iš atskirų detalių dėliojamas tikrasis paveikslas...

Apie menininką, kurio gyvenimą skaudžiai ženklina išdavystės ir tėvų nemeilė. Genijų, keliantį sau tik aukščiausius tikslus. Įveikiantį visus iššūkius. Kuriam niekada negana. Ir nėra ribų. Menui ir ambicijai sukurti šedevrą galintį paaukoti viską.

Pradedamus ir užmetamus darbus. Kūriniuose ėmusį fiksuoti ne iliuziją, o tiesą – realų gyvenimą/žmogaus istoriją. Ir nesvarbu, kad tai nepatinka užsakovams. Pagaliau tik žaisliuką turtingų valdžios vyrų rankose.

Neišvengiamą gyvenimišką patirtį, priverčiančią keisti įsitikinimus ir dieviškumo ieškoti kitur – ne mene...

Užburianti kelionė po asmenybės vidų ir virsmus. Man tai ir buvo stiprioji, įtraukianti filmo pusė. Visa kita tik detalės.

Italija, 2021 m. 8 serijos.

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite