Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Karantinas“

Ką žiūrėti karantino metu, jei ne serialą apie karantiną? 2016 metais buvo išleistas serialas „Containment“ apie pasaulyje pasirodžiusį pavojingą virusą, dėl kurio karantinui uždaryta dalis Atlantos miesto Jungtinėse Valstijose. Savo laiku šį serialą praleidau, o dabar iš pažįstamų sulaukiau ne vieno pasiūlymo jį pažiūrėti ir įvertinti. Sezonas tik vienas, o serijų nedaug, tad įveiksite vos per kelis vakarus ar porą dienų.

Serialo sūkuryje – keli paprasti žmonės, netikėtai įstrigę karantino zonoje Atlantoje arba turintys ten artimųjų be galimybės juos pasiekti. Nežinia iš kur šioje zonoje atsiradęs supervirusas itin greitai plinta per žmogaus kūno skysčius, o jo mirtingumas siekia visus 100 procentų. Prieš mirdami pacientai dar ir, kaip priklauso, pakraujuoja iš burnos ir akių ar kraujo fontanais apipurškia aplinkinius. Policija privalo trūk plyš išlaikyti karantino zoną aptvertą bei nieko į ją neįleisti ir neišleisti, arba užkratas paplis po visą šalį. O tada nebepadės niekas.

Karantino zonoje atsidūrusioje ligoninėje dirbantis mįslingai su viruso atsiradimu susijęs gydytojas imasi kurti vaistus, bet, kaip ir galima tikėtis, nelabai jam tas sekasi (priešingu atveju serialas būtų neįdomus). Dar karantine yra atsidūrusi nėščia mergina, kurios vaikinas liko už užtvertos zonos ribų, jauna mokytoja su savo mokinukais, tarp kurių – ir jos sūnus, gyvenimo tikslo nerandantis policininkas ir keli kiti charakteringi veikėjai. Na, o likusioje Atlantoje rezgasi politinio lygio intrigos. Tarsi iš niekur išdygusi epideminių ligų specialistė Atlantoje imasi tvarkytis kaip savo kieme ir be jokių skrupulų, o tai ne itin patinka doram ir sąžiningam policijos majorui Leksui Karnahanui. Drauge su žurnalistu Leo Grynu jis imasi narplioti detektyvo vertą istoriją, kaip virusas atsirado Atlantoje.

Vertinant serialą apskritai, man pritrūko geresnio scenarijaus ir režisūros, įdomesnių specialiųjų efektų. Dialogų ir veiksmo scenų santykis buvo kiek neproporcingas pirmojo naudai, dėl ko ne visos serijos susižiūrėjo vienodai įdomiai. Vis dėlto, pažiūrėti rekomenduoju vien dėl dabartinės situacijos (neišvengiamai matomos paralelės tarp karantino išgalvotame pasaulyje ir realybėje) bei tikrai neblogos aktorių vaidybos, sukuriančios emocinį ryšį su žiūrovu. Tai, kad mums neskubant leidžiama susipažinti su pagrindiniais veikėjais ir juos pamilti, man buvo stipriausia serialo pusė. Vieni aktoriai įtikino mažiau už kitus, bet iš esmės klausytis veikėjų pokalbių buvo įdomu, kaip ir laukti, kaip išsispręs viena ar kita dramatiška situacija, į kurią jie papuola.

Jeigu perskaitėte iki galo, pasinaudosiu proga dar kartą visiems priminti tai, ką jau kuris laiko kartoja medicinos profesionalai: kaip įmanoma griežtai laikykitės karantino, neikite be reikalo į lauką ir saugokite save bei kitus. Deja, bet savo didmiesčio gatvėse vis dar tenka matyti nemažai besibūriuojančių žmonių. Serialai serialais, bet gyvename pavojingu metu. Būkite sveiki ir saugūs!

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite