Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Genius: Aretha“ (2021)

Dainų kūrėja ir atlikėja, kurios balsui buvo pavaldus ne tik gospelas, soulas, džiazas, bet ir opera. Moteris, pelniusi bene daugiausia „Grammy" apdovanojimų. Pirmoji savo lyties atstovė, gavusi žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Žurnalo „Rolling Stone" paskelbta geriausia visų laikų dainininke.

Juodaodžių pilietinių teisių gynėja. Martino Liuterio Kingo bendražygė. „Milijono dolerių vertės" balso savininko garsaus pastoriaus, kovojusio už pilietines teises ir nepaliaujamai laksčiusio paskui moterų sijonus dukra. Užaugusi be mamos. Susilaukusi keturių vaikų nuo skirtingų vyrų. Tarp jų dvieju kūdikių – dar neturėdama penkiolikos. Patyrusi, kas yra toksiški santykiai, vyrų smurtas net išmušus žvaigždžių valandai. Ambicinga moteris, turėjusi aiškią nuomonę, poziciją, intuiciją, pasitikėjusi savimi, tačiau suvokusi, kad konkurencinėje muzikinėje kovoje stagnuoti negali – privalai keistis. Esminė sąlyga – atsiduodant muzikai ir tikint tuo, ką darai. Atlikėja, iki pat gyvenimo pabaigos nešiojusi soulo dievaitės karūną.

Na, ar ne saldainis kino kūrėjams?

Jį ir stvėrė „Genius" komanda. Pasak jų pačių, visomis aštuoniomis trečiojo serialo sezono serijomis siekė atiduoti pagarbą Aretai Franklin. Koncentruodamiesi į muzikines pergales ir produktyviausią gyvenimo tarpsnį.

Ir? Gal todėl, kad ši moteris mirė vos 2018-aisiais. Praėjo per mažai laiko ir žaizdos tebekraujuoja. Gal todėl, kad iki šiol gyvi artimieji, o su jais bendradarbiauti nepavyko (negana to, šie paskelbė boikotą kūrėjams). Kita vertus, turime pirmojo ryškumo žvaigždę, kuri itin slėpė asmeninį gyvenimą su jo ne itin patraukliomis pusėmis ir keleliais, o save siekė pateikti kaip princesę iš pasakos... Daug tokių „gal" peršasi matant, kodėl Aretai skirtas serialo „Genius" sezonas kur kas silpnesnis už du pirmuosius, pasakojančius apie Albertą Einšteiną ir Pablo Pikasą. Pritrūksta charakterių, elgesio logikos ir motyvų, išbaigtų scenarijaus linijų.

Tad ar verta žiūrėti? Taip, jei patinka panašūs filmai su daug puikios muzikos. Jei mėgstate ir tokiu būdu geriau susipažinti su iškiliausiomis pasaulio asmenybėmis.

Už seriale sukurtą Aretos paveikslą Cynthia Erivo nominuota „Emmy" apdovanojimui. Tad kaip ir dar vienas pliusas?

Kas toliau? Lauksiu ketvirtojo „Genius" sezono. Šįkart, kalbama, skirto Martinui Liuteriui Kingui. Na, ir dar šiemet turinčio pasirodyti antro vaidybinio filmo apie Aretą „Respect". Jame pagrindinį vaidmenį kuria Jennifer Hudson. Kalbama, pačiai Aretai asmeniškai pasiūlius. Be abejo, žvaigždės šeima jam jokių pretenzijų neturi. Bent kol kas.

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB

KAS GERO EKRANUOSE?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite