Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Apakinti šviesų“ (2019)

Ślepnąc od świateł / Blinded by the Lights / Apakinti šviesų (Lenkija. HBO Europe, kriminalinė drama, 2019, 8 serijos).

Kino gurmanai tikrai žino, kad Lenkijos kino ar TV serialų produkcija ne tik kad nenusileidžia Vakarų Europai, tačiau pelnytai rikiuojasi vienoje linijoje. Dar vienas to įrodymų – pagal Jakub Żulczyk to paties pavadinimo romaną sukurtas HBO serialas apie Varšuvos pogrindinį kriminalinį pasaulį.

Serialo veiksmas prasideda Kalėdų išvakarėse, kai aukšto rango narkotikų prekeivis Kuba pirmą kartą per ilgus nepriekaištingos veiklos metus nusprendžia šiek tiek paatostogauti, už kelių dienų išvykti į Buenos Aires. Prieš užtarnautas ir ilgai nematytas atostogas, jam telieka sutvarkyti tik kelis mažus reikaliukus. Kuba pristato narkotikus Varšuvos elitui – politikams, prodiuseriams, reperiams, TV žvaigždėms. Nors atrodo, kad jį turėtų pažinoti visas elitinis pogrindis, taip nėra – nepaisant to, kad jį yra matę gyvai, Kubą klientai vadina „šešėliu“, apie jį nieko nežino. Jis nepaprastai atsargus, labai disciplinuotas, pats jo gyvenimas pasižymi gerai sudėliota organizacine struktūra, Kuba neturi baudų net už kelių eismo taisyklių pažeidimus, nevartoja alkoholio, viskas sudėliota į savo vietas.

Ši idealiai organizuota ir suplanuota gyvenimo tėkmė ima griūti, kai Kubai pasiūloma nupirkti didelį kiekį nežinomos kilmės kokaino. Kokaino spalva nėra tradiciškai balta, dėl gabenimo aplinkybių, ji ružava. Nenorėdamas rizikuoti, Kuba atsisako jį pirkti („aš nežinau kieno jis, o šeimininkas tikrai jo ateis“), tačiau įvykiai klostosi jam nepalankia linkme – narkotikai dėl susiklosčiusių aplinkybių vis tiek atsiduria pas jį. Varšuvoje dar ir kokaino trūkumas, paklausa didžiulė. Ružavos spalvos kokaino kokybė labai aukšta ir dalis jo atsiduria gatvėse. Visi Kubos planai, visi nepriekaištingai veikiantys gyvenimo saugikliai pradeda sproginėti, narkotikų platintojo pradeda ieškoti šeimininkas.

Stilingas ir vizualiai labai gražus (spalvos, naktinės Varšuvos, vandenyno ir kt. vaizdai) serialas įtraukia tiek siužetu, tiek ir puikia aktorių vaidyba. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Kamilis Nozynskis su lenkų kino mėgėjams daugelį metų puikiai žinomas Janas Fryczas sukuria unikalią pogrindinio miesto kriminalinio pasaulio atmosferą. Puikus kameros darbas, montažas ir stiprūs dialogai.

Žanro mėgėjams labai rekomenduoju.

Apžvalgos autorius Vilius P.

IMDB

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite