Angle down Atgal

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrityje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose ir toliau pamažu didėja.

Dominuoja peršalimo ligos

Antrosios metų savaitės (sausio 6–12 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 40,2 iki 44,9 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1 155 Šiaulių apskrities gyventojai. 48,2 proc. iš visų susirgusiųjų sudaro vaikai (žr. lentelę).

Lentelė. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrityje š. m. sausio 6–12 d.

Administracinė teritorija

Gripo atv.sk.

Gripo ir *ŪVKTI atv. sk.

Rodiklis,

atv. / 10.000 gyventojų

Šiaulių miestas

13

753

74,8

Šiaulių rajonas

1

55

13,3

Akmenės rajonas

1

45

23,8

Joniškio rajonas

0

42

20,1

Kelmės rajonas

2

76

29,6

Pakruojo rajonas

1

49

26,1

Radviliškio rajonas

2

155

44,1

Šiaulių apskritis

20

1175

44,9

*ŪVKTI – ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos

Daugiausiai sergančiųjų Šiaulių mieste

Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šiek tiek padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Joniškio rajoną. Didesnis sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste.

Praėjusiais metais sergamumas buvo didesnis

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo rodiklis siekė 79,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 128 asmenys.

Dar galima pasiskiepyti sezonine gripo vakcina

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad rizikos grupėms priklausantys asmenys (nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, visi asmenys sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai) dar turi galimybę pasiskiepyti nemokama sezonine gripo vakcina. Pasiskiepijus imunitetas susiformuoja maždaug po 2 savaičių. Dėl skiepų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Venkime kontakto su sergančiais žmonėmis

Gripo virusai dažniausiai plinta kosint, čiaudint ar kalbant su užsikrėtusiu arba jau sergančiu asmeniu, rečiau – liečiant užterštus paviršius, o vėliau burną ar nosį.

Sergantys žmonės skleidžia virusus daugiau nei pusantro metro atstumu, o vienas užsikrėtęs žmogus gali užkrėsti iki keturių imlių žmonių. Dauguma neturinčiųjų ligos klinikos gali užkrėsti kitus žmones vieną dieną prieš simptomų atsiradimą ir iki 5-7 dienų susirgus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite