REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Gruodžio 31 d. 14:13

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis itin sumažėjo

Šiauliai

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


66243

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas peršalimo ligomis ir gripu Šiaulių apskrityje itin sumažėjo. Tikėtina, kad sergamumas sumažėjo dėl mokinių atostogų bei šventinio periodo. Dalis susirgusių vaikų ir suaugusiųjų greičiausiai į medikus nesikreipė ir gydėsi namuose.

Sergamumo rodikliai sumažėjo

Apibendrinus paskutinių šių metų savaičių (51-osios ir 52-osios) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis sumažėjo nuo 57,1 iki 29,9 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose. Didesnis sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone.

Dominuoja peršalimo ligos

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 776 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų Šiaulių mieste – 461. Daugiausiai serga vaikai – 60,4 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripu susirgo 14 Šiaulių apskrities gyventojų, iš jų – 5 vaikai.

Sergamumas praėjusiais metais

Praėjusių metų 52-ąją savaitę Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 34,3 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 6 asmenys.

Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami nemokamai
NVSC Šiaulių departamentas primena, kad skiepai yra pati efektyviausia prevencijos priemonė, apsauganti nuo gripo ir ypač jo sukeliamų komplikacijų. Šiuo metu, kol nėra suaktyvėjusi gripo virusų cirkuliacija aplinkoje, skiepytis yra pats tinkamiausias laikas. Nemokama gripo vakcina gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms grupėms: - nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu); - 65 m. amžiaus ir vyresni asmenys; - asmenys sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus; - asmenys, gyvenantys socialinės slaugos ir globos įstaigose; - sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, priklausantys minėtoms rizikos grupėms, ar norintys pasiskiepyti savo lėšomis, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA