Serbija piktinasi N. Djokovičiaus deportavimu iš Australijos

Pasaulis
Flickr.com nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Novako Djokovičiaus (Novako Džokovičiaus) deportavimas sekmadienį išprovokavo pasipiktinimą Serbijoje, kur politiniai lyderiai ir sporto organizacijos kritikuoja Australijos valdžios sprendimą atšaukti teniso superžvaigždės vizą Australijos atvirojo teniso čempionato išvakarėse.

Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sekmadienį priekaištavo Australijai ir vietos žiniasklaidai sakė: „Jie mano, kad 10 dienų žemino Djokovičių tokiu netinkamu elgesiu su juo, bet jie pažemino patys save. Djokovičius gali grįžti į savo šalį iškelta galva.“

A. Vučičius N. Djokovičių rėmė visos šios dramos metu, o ankstesnį jo sulaikymą vadino „politine raganų medžiokle“.

Serbijos olimpinis komitetas taip pat neslėpė savo pasipiktinimo ir N. Djokovičiaus deportavimą pavadino skandalingu.

„Mes didžiuojamės Novaku Djokovičiumi ir tuo, kaip jis susidorojo su šiomis itin sunkiomis bei nemaloniomis aplinkybėmis. Nepaisydami šio skandalingo sprendimo manome, kad Novakas ir vėl iškilo kaip nugalėtojas“, – sakoma internete paskelbtame komiteto pareiškime.

N. Djokovičiaus šeima savo ruožtu stengėsi sutelkti paramą teniso žvaigždei.

„Mes labai nusivylę [Australijos] federalinio teismo sprendimu ir tuo, kad Novakas turi išvykti iš Australijos“, – sakoma šeimos pareiškime socialiniuose tinkluose.

„Tai sunkios akimirkos, ypač Novakui, bet... mes, jo šeima, turime remti jį labiau nei bet kada“, – priduriama pareiškime.

„Karti piliulė“

Tenisininkas Miomiras Kecmanovičius, su kuriuo N. Djokovičius turėjo varžytis Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate, incidentą pavadino „karčia piliule“.

„Nedidelė mūsų, serbų, komanda čia, Melburne, nusiminusi ir nusivylusi... Galvoju, turime dėti dar daugiau pastangų, kad kažkaip atkeršytume už savo geriausią atstovą, kuriam neleista čia būti“, – instagrame parašė M. Kecmanovičius.

Dar būdamas Australijoje N. Djokovičius sakė esąs „itin nusivylęs“ vienbalsiai priimtu federalinio teismo sprendimu, bet teigė, kad neprieštaraus jam ir paliks Australiją.

Keliomis valandomis anksčiau Australijos federalinio teismo vyriausiasis teisėjas Jamesas Allsopas (Džeimsas Olsopas) atmetė nepasiskiepijusio tenisininko bandymą pasiekti, kad jo atšaukta viza būtų atkurta.

Teismas palaikė vyriausybės teisę atšaukti jo vizą dėl nuogąstavimų, kad jis kursto skepticizmą skiepų atžvilgiu, ir sudaužė jo svajonę siekti rekordinį 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą.

Sprendimas suerzino ir N. Djokovičiaus gerbėjus Serbijoje, kur šimtai žmonių mitingavo reikšdami palaikymą jam, kai jis Australijoje buvo pirmą kartą sulaikytas.

„Tai farsas... Visa tai neturi nieko bendra su sportu“, – naujienų agentūrai AFP sakė apie tenisą rašantis žurnalistas Nebojša Viškovičius (Neboiša Viškovičius).

Daug kitų serbų kalbėjo panašiai.

„Sprendimas nėra netikėtas, bet vis tiek gėdingas“, – sakė 29 metų sociologė iš Belgrado Jadranka Mišič.

„Bus absurdiška surengti čempionatą be titulą ginančio čempiono, laimėjusio devynis kartus. Djokovičiaus vietoje niekada nebekelčiau kojos į Australiją“, – sakė 57 metų teniso gerbėjas Milovanas Jankovičius, dirbantis pardavėju.

BNS