Septynis tritaškius pataikęs A. Milaknis vedė žalgiriečius į pergalę Turkijoje

Visą savaitę Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda „Gloria Cup“ turnyrą užbaigė pergale 100:95 (19:25, 32:25, 22:31, 27:14) prieš Bursos „Tofas“ (Turkija) krepšininkus, rašo zalgiris.lt.

Pirmoje kėlinio pusėje komandos žengė koja kojon, o kauniečiams minimalų skirtumą 8:7 suteikė du dvitaškius sumetęs Erikas Venskus ir po kartą pasižymėję Martinas Gebenas ir Zachas LeDay‘us. Lietuvos čempionus į priekį 10:7 dar vienu dvitaškiu buvo išvedęs Z. LeDay‘us, tačiau Matto Lojeski tolimi šūviai nusvėrė svarstykles į turkų pusę – 10:13. Po pasitarimo arčiau krepšio prasiveržė Thomasas Walkupas, gerą perdavimą išnaudojo atsilikimą iki 14:17 mažinęs M. Gebenas. Ketvirčio pabaigoje T. Walkupas iššovė ir iš toli, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo 19:25 skaičius užfiksavęs Rokas Jokubaitis.

Antrajame kėlinyje tritaškiu savo žodį tarė Artūras Milaknis, perėmęs kamuolį į greitą puolimą išradingai nuskuodė R. Jokubaitis – 24:27. Pražangos nesustabdė Z. LeDay‘aus, antrą progą susikūrė Matas Jogėla, tolimais dūriais deficitą iki 38:39 nurėžė iš skirtingų kampų pataikę A. Milaknis ir K. Lukošiūnas. Pergudravęs varžovų gynybą pasižymėjo A. Milaknis, nugara kelius prasiskynė pusiausvyrą 42:42 į mačą sugrąžinęs Z. LeDay‘us. Į rūbinę keliauti pirmaujant 51:50 kauniečiams leido Bursos komandą tritaškiais apšaudę A. Milaknis, Z. LeDay‘us ir T. Walkupas.

Trečią kėlinį geriau pradėjo 51:54 rezultatą persvėrę turkai, tačiau visą jų darbą niekais pavertė po dar vieną tritaškį „Žalgiriui“ paleidę Z. LeDay‘us ir Nigelis Hayesas – 57:54. Netrukus N. Hayesas iš toli pataikė net ir su varžovo pražanga, bet puolime žibėję „Tofas“ krepšininkai perėmė iniciatyvą (61:68). Po pasitarimo iš distancijos tikslus buvo Z. LeDay‘us, problemas po krepšiu sprendė dėjimą atlikęs M. Gebenas – 66:69. Tiesa, čia pat tritaškius sušaudę varžovai krovėsi rekordinę persvarą nutoldami iki 66:75. Puikų Alexo Perezo perdavimą dar vienu dėjimu įtvirtino M. Gebenas, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai atsiliko 73:81.

Taškų lenktynės tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje: dar du rinko Z. LeDay‘us, apie save priminė T. Walkupas, o į kovą kauniečius grąžino taiklūs A. Milaknio tolimi šūviai – 83:84. Jau 6 tritaškį smeigęs A. Milaknis kitoje aikštės pusėje dar ir pasižymėjo gražiu bloku, o po K. Lukošiūno taškų žalgiriečiai jau buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 88:86. Laikui sparčiai tirpstant lyderio vaidmens ėmėsi Z. LeDay‘us, rekordinę persvarą 93:88 taikliomis baudomis sukūrė R. Jokubaitis. Likus kiek daugiau nei dviem minutėms jau 7-ąjį tolimą dūrį įsūdė A. Milaknis, tačiau savų ginklų turėję varžovai kilo į lemiamą kovą (96:93). Prasidėjus paskutinei minutei svarbią baudą realizavo A. Perezas, o pergalę 100:95 užtvirtino drąsiai iš toli atakavęs N. Hayesas.

Žalgiriečiams 25 taškus pelnė Z. LeDay‘us (8 atk. kam.), 24 – A. Milaknis (tritaškiai 7/10), 14 – N. Hayesas, 10 – Th. Walkupas.

„Tofas“ komandoje 20 taškų surinko M. Lojeskis.