Angle down Atgal

Septintoji vasaros anglų kalbos stovykla Didždvaryje

Veikla Šiaulių Didždvario gimnazijoje nesibaigia net ir pasibaigus mokslo metams. Nuo liepos 1 iki 12 d. vėl šurmuliavo jau tapusi tradicine, septintoji vasaros anglų kalbos stovykla. Didždvario gimnazija ją organizuoja kartu su JAV WIESCO (Viskonsino švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) fondu, stovykla taip pat iš dalies finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės vaikų vasaros užimtumo programos „Vasariškas polėkis angliškai“ lėšomis.

Šiemet 90 vaikų stovyklavo kartu su 6 dėstytojais amerikiečiais ir 1 australe. Stovyklos veikla neįsivaizduojama be savanorių, o jų komandą šiemet sudarė amerikietis, australas, Europos solidarumo korpuso savanorės gruzinė ir vokietė, taip pat 13 lietuvių iš įvairių mokyklų bei du Didždvario gimnazijos alumnai. Neįtikėtina, bet kartu ir labai smagu, kad stovykla suburia tiek daug įvairių tautų, pomėgių ir amžiaus žmonių. Ši stovykla – tai būdas patobulinti anglų kalbą, mokytis per veiklą, pritaikyti kalbą įvairiose situacijose, o kartu tai ir galimybė sutikti įdomių žmonių, susirasti naujų draugų, pažinti naują kultūrą, supažindinti su Lietuvos kultūra žmones iš kitų šalių ir net žemynų.

Stovykloje savo vietą suranda įvairaus amžiaus ir anglų k. žinių lygio stovyklautojai. Įvairiais būdais mokomasi nedidelėse grupelėse, organizuojami konkursai ir šventės: talentų šou, Lietuvos diena, liepos 4-oji – JAV nepriklausomybės diena, sporto varžybos. Žaidžiant, diskutuojant, tiesiog bendraujant kalba išmokstama nejučia, be streso. Moksleiviai susirenka iš skirtingų mokyklų, tačiau bendra veikla suartina, o draugystė išlieka.

Stovyklai artėjant į pabaigą Tautvydo mama rašė: „Nuoširdžiai dėkoju už stovyklą ir jos turiningumą. Gera matyti, kai paaugliui norisi joje dalyvauti, kai keliasi anksti ir pats dviračiu lekia į ją, kai įspūdžius pasakojant žiba jo akys.“ Tai pats geriausias įvertinimas, kokio galima sulaukti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite