Angle down Atgal

Senoviniai automobiliai riedės ir Lazdijų rajono keliais

Rugpjūčio 31-ąją Vilkaviškyje startuos istorinių automobilių ir motociklų ralis, kurį jau kelinti metai be pertraukų rengia VšĮ „Saugus ratas“.

Senovinių automobilių kolonos trasa suks link Kybartų ir pro Vištytį riedės link

Punsko ir Seinų. Iš ten, aplankydami Lazdijus, pasieks mažąja Lietuvos kultūros sostine tituluojamus Veisiejus, kur dalyvių lauks finišo ir apdovanojimų ceremonijos.

Pirmą kartą šio organizatoriaus rengiamų istorinių automobilių ir motociklų ralių maršrutai drieksis ne tik Lietuvoje, bet persikels ir į kaimyninę Lenkiją, į jaukius jos miestelius ir kaimus.

Dalyvaujančiųjų ralyje ir jų vairuojamos technikos laukia nelengva tokio amžiaus „ratams“ net 197 kilometrų trasa, besidriekianti vien asfalto keliais, kurią teks įveikti per dieną. Ypač turint omenyje, jog antikvarinių automobilių mylėtojai ne tiks spaus akceleratoriaus pedalą, bet ir norės pabendrauti tarpusavyje, pasidalyti patirtimi ir kartu pasigrožėti puikiais vaizdais, kurių tikrai nestokoja šis maršrutas, susipažinti su vietinėmis įžymybėmis, žinomomis ir Europoje.

Istorinių automobilių ir motociklų ralio dalyvių laukia ir specialios užduotys, sprendžiant kurias ne vienam gali tekti gerokai pasukti galvą.

Įgūdžių ir atidos, kaip visada, prireiks įveikiant tikslaus pravažiavimo rungtis, orientuojantis pagal kelio knygą ir per daug neskubant, o dar blogiau – nevėluojant. Lazdijų centre lauks slalomo varžybos merės A. Miškinienės taurei laimėti. Šis, žiūrovams skirtas etapas gali turėti nemažai įtakos lyderių, o ir juos besivejančių galutiniam rezultatui.

„Senovinius automobilius žmonės dažniausiai lydi akimis, kol šie tampa nematomi. Smagu, kad jau šį mėnesį Lazdijų krašto žmonių akis džiugins ne vienas ir ne du senoviniai automobiliai, o visa jų kolona. Neabejoju, kad mažojoje kultūros sostinėje – Veisiejuose vyksianti apdovanojimų ceremonija bus neeilinis reginys ir šio krašto gyventojams ir svečiams“, – apie senovinių automobilių ralį klabėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Reikėtų nepamiršti, kad ralio dalyviai taip pat mėgausis ekskursijomis ir pažintimi su unikaliais objektais. Į šį sąrašą patenka ne tik netoli Kybartų esanti vieta, kur Prezidentas Antanas Smetona, perbrido Lieponos upelį, bet ir Merkinės bei Klaipėdos pavadinimus gavusios Lenkijos vietovės turinčios savų, originalių įžymybių. O irgi lietuviškame Šilainių kaime ralio dalyvių lauks edukacinė pažintis su gyvenvietėmis, kuriose ugnį kadaise kurstė jotvingiai ir prūsai, o su jomis supažindins pats žemės savininkas Petras Lukoševičius.

„Dažnesni, jau nekalbant apie nuolatinius, mūsų renginių dalyviai žino, kad jų laukia ne tik varžytuvės, bet ir speciali, iš anksto parinkta kultūrinė pažintinė programa, ekskursijos po įdomius, vertus istorinės atminties objektus, – renginio spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė šio ralio organizatorius Valdas Juozas Vilūnas. – Šįkart tokių objektu gausu, todėl manau, jog ralis patiks jo dalyviams ir jie grįš pakerėti ne tik įstabaus Dzūkijos ir šio regiono apylinkių grožio. Ypač atvykę iš tolimesnių šalies kampelių“.

Istorinių automobilių ir motociklų ralio dalyviai varžysis dviejose klasėse – „Oldtimer“ ir „Youngtimer“.

Pirmajai priskiriami iki 1980 m. gamybos išsaugoti arba atstatyti, išlaikant autentišką išvaizdą bei konstrukciją, nenaudojami kasdieninėms kelionėms automobiliai ir motociklai, kurie gali būti įvertinti kaip techninis ar kultūrinis paveldas.

„Youngtimer“ klasei priskiriama iki 1990 m pagaminta originali technika.

Ralio dalyvių registracija baigiama rugpjūčio 26 d.

Renginio spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite