Angle down Atgal

Senovės egiptiečių išradimai, naudojami iki šiol

Nuo valčių iki stiklo, nuo durų spynų iki pirmųjų pasaulio policijos pajėgų – senovės egiptiečiai išrado daugybę dalykų, kuriuos naudojame iki šiol.

Maždaug 4000 metų pr. Kr. tiek vyrai, tiek moterys senovės Egipte apibrėždavo akis juodais dažais akių vokams, padarytais iš suodžių ir švino. Manyta, kad dažai akis apsaugo nuo visokių infekcijų ir net vadinamosios „blogos akies“.

Burinės valtys taip pat priklauso senovės egiptiečių išradimams. Ankstyviausios valtys buvo gaminamos iš vietinių akacijų medienos ar importuotos kedro medienos iš Libano.

Senovės Egipte žvejojama būdavo ir dėl sporto, ir dėl maisto, ir dėl prekybos. Kad sugautų žuvį, senovės egiptiečiai naudojo tinklus, spąstus, kablius ir harpūnus. Nuo 12 dinastijos laikų imti naudoti metaliniai kabliai.

Senovės Egipte buvo galybė saugotinų dalykų: tvirtovės, religiniai pastatai, lobynai... Šiam turtui apsaugoti buvo samdomi sargybiniai iš kariuomenės ir net užsienio samdiniai. Tai prilygsta pirmosioms policininkų pajėgoms pasaulyje.

Kaip pažiūrėti, kaip atrodo perukas ar makiažas, jei neturi nedidelio rankinio veidrodėlio? Tokių veidrodžių pavyzdžių archeologų buvo atrasta daugybė. Puošiami jie buvo įvairiais hieroglifais, figūromis, dievų atvaizdais.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite