Angle down Atgal

Semeniškiuose palaidotas Jonas Mekas

Pasaulyje žinomas menininkas, avangardinio kino pradininkas, poetas, Biržų garbės pilietis Jonas Mekas, miręs šių metų sausį, birželio 16 d. amžinojo poilsio atgulė savo tėviškės – Semeniškių – kapinaitėse.

Urną su J. Meko pelenais į kapus lydėjo jo vaikai: dukra Oona Mekas ir sūnus Sebastianas Mekas, anūkė, Lietuvoje gyvenantys giminės ir artimieji.

Kukliose (taip norėjo velionis) laidotuvėse dalyvavo Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos atstovai: direktorė Vilmantė Vorienė, Indra Drevinskaitė-Žilinskienė ir Evaldas Timukas.

Bibliotekos ir J. Meko artimųjų sutarimu, prie kapo duobės J. Meko ketvirtąją „Semeniškių idilę“ skaitė biržietis Leonidas Čiudaras, fleita grojo Kaune gyvenantis iš Biržų kilęs Giedrius Balbieris.

J. Mekas Biržų bibliotekai iš Niujorko yra atsiuntęs savo archyvinės medžiagos, iki pat menininko mirties Bibliotekos darbuotoja I. Drevinskaitė-Žilinskienė palaikė ryšius su juo, o 2017 m. gruodį Semeniškiuose, lauke, kuriame būta Mekų sodybos, bibliotekos iniciatyva pastatytas akmuo, prie kurio vicemerė ir Bibliotekos atstovai prieš laidotuves padėjo lauko gėlių vainiką ir uždegė žvakes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite