Seksualinis gyvenimas po rimtos ligos: kaip pradėti?

Vilnius
Reporteris Margarita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pradėti seksualinį gyvenimą po rimtos ligos, trauma pasibaigusio įvykio ar bandant prisitaikyti prie lėtinės ligos tiek moterims, tiek vyrams gali būti gąsdinantis žingsnis. Tačiau tokia reakcija natūrali – seksas įpareigoja dalintis savo kūnu, juo pasitikėti ir atiduoti kitam, o kai jaučiamasi taip, tarsi kūnas išdavė arba bet kurią akimirką vėl gali pranešti apie ligą skausmu, sunku juo pasitikėti ir dovanoti kitam. Pagrindinis trikdis, neleidžiantis laimėti norui suartėti su antrąja puse, yra baimė. Tačiau specialistai dalinasi patarimais, kaip ją įveikti ir mylėtis taip, jog netektų nusivilti. Tam gali padėti prezervatyvai, intymi kosmetika ir atviri pokalbiai.

Visų pirma, pasikalbėkite su gydytoju

Tai pirmasis žingsnis, kurį turite padaryti. Gydytojas, priklausomai nuo jūsų būklės ir sveikatos, galės pasakyti, ar seksas yra jums pavojingas. Sužinoję atsakymą, apsaugosite savo fizinę ir psichologinę sveikatą. Gydytojas taip pat jums atskleis, kaip jūsų būklė ir vartojami vaistai gali paveikti seksualinę patirtį. Kalbėdamiesi su medicinos specialistu, nejauskite gėdos ir klauskite bet kokio klausimo, kuris neduoda jums ramybės.

Žinoma, kartais specialisto atsakymai gali būti ne visai tokie, kokius norėjote gauti, arba jis išvis negalės ar nepanorės į juos atsakyti. Tokiu atveju nebijokite kreiptis į kitą gydytoją ir išklausyti antrą, trečią nuomonę apie jūsų problemą.

Susikurkite saugią aplinką

Po ligų ar traumų dažniausiai žmonės savo kūnuose jaučiasi labai nesaugūs. O saugumo jausmas yra pagrindinis kriterijus siekiant mėgautis malonumu. Seksologai rekomenduoja susikurti aplinkybes, kurios padėtų jums pasijusti saugiais. Pavyzdžiui, papildomai lubrikuoti prezervatyvai internetu gali užtikrinti, jog įsiskverbimas bus malonus, nes papildys natūralią drėgmę ir galėsite labiau atsipalaiduoti. Taip pat rekomenduojama naudoti lubrikantus, išmėginti išorinius sekso žaisliukus – jais galite iš lėto masažuoti kūną, priprasti prie pojūčių.

Taip pat sekso metu pasirūpinkite malonia, patogia aplinka. Tai gali būti minkšta antklodė, apsivyniojusi kojas, mėgstamiausia pagalvė po galva. Užsidarykite duris, langus, paprašykite, kad antroji pusė jus visos patirties metu laikytų už rankos, užsidekite žvakes, įjunkite muziką. Naudokite viską, kas jums sukuria saugumo jausmą.

Pradėkite labai lėtai

Mylėjimasis po rimtos ligos negali būti skubinamas. Jeigu grįšite į įprastą sekso režimą iškart, kai dar psichologiškai nesate tam pasiruošę, tai gali tik dar labiau jus traumuoti ir padidinti nepatogumo, baimės jausmą. Iš pradžių pamėginkite žaisti su savimi vieni. Kai pajausite, kad esate drąsesni, jums padės išoriniai sekso žaislai ir stimuliuojantys prezervatyvai– jie ne tik apsaugos, tačiau ir stimuliuos iš vidaus, taip papildomai jaudindami.

Seksualinė patirtis stimuliuojant save yra puikus žingsnis norint pradėti griauti baimės sieną, nes šių žaidimų metu pajusite, kokia stimuliacija jums maloni, o kokie veiksmai dar šiek tiek gąsdina. Po tokio savęs pažinimo seksologai pataria pradėti nuo bučinių, kūno masažo, itin švelnia stimuliacija pasižyminčių sekso žaisliukų. Užvis svarbiausia – nuolat nuoširdžiai komunikuoti su antrąja puse ir išsakyti visas baimes bei poreikius.

Pasikalbėkite po to

Nesvarbu, ar dar tik bandote savo seksualumo ribas savarankiškų žaidimų metu, ar mėginate mėgautis kokybišku seksu su antrąja puse – po kiekvienos malonumo sesijos pasikalbėkite. Pirmuoju atveju raskite žmogų, kuriuo galėtumėte pasitikėti ir jam atsiverti – tai gali būti geriausias draugas ar draugė, terapeutas. Antruoju – aptarkite savo patirtį su antrąja puse. Šios refleksijos padės jums judėti į priekį ir išsilaisvinti iš baimės gniaužtų.

Prezervatyvai, švelnūs sekso žaisliukai, lubrikantai ir dar daugiau intymių prekių – visos jos neįkainojamos, kai siekiama susigrąžinti malonią seksualinę patirtį. Nebijokite ir eksperimentuokite. Būdami kantrūs ir atkaklūs, vėl galėsite suartėti.

Reklama