Sėkmingas Vilniaus rajono biatlonininkų startas Latvijos biatlono čempionate Madonoje

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rugpjūčio 15-16 d. „Smeceres Sils“ biatlono centre Madonoje vyko Latvijos biatlono čempionatas, kuriame gerai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, iškovodami medalius.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį reikėjo įveikti 150 m baudos ratą. Geriausiai sekėsi biatlonininkui iš Zujūnų Nikitai Romanovui jaunimo grupėje 10 km distancijoje. Nikita greičiausiai įveikė pirmuosius 5 km iki šaudymo gulomis, šaudant suklydo 2 kartus ir pirmavo. Antrame šaudyme stovint suklydo tik kartą ir pirmas išvažiavo į paskutinį 2,5 km ratą. Nikita greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo pirmas, iškovodamas Latvijos biatlono čempionato aukso medalį, 10 km įveikęs per 29 min. 00 sek.

Sara Urumova merginų jaunimo grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Sara pirmame šaudyme gulomis suklydo 2 kartus ir važiavo 2 vietoje. Antrame šaudyme stovint prašovė kartą ir į paskutinį 2,5 km ratą išvažiavo 1 pozicijoje, kurią išlaikė iki finišo. Sara Urumova 7,5 km įveikė per 26 min. 48 sek.

Viktorija Augulytė varžėsi mergaičių 2002-2003 gim. m. grupėje 5,1 km distancijoje. Viktorija pirmame šaudyme pataikė į keturis taikinius ir važiavo antra. Antrame šaudyme stovint suklydo 3 kartus ir buvo 5 pozicijoje. Viktorija greitai įveikė paskutinį 1,7 km ratą ir finišavo penkta 5,1 km, distanciją įveikusi per 20 min. 13,0 sek. Emilija Mincevič mergaičių 2006-2007 gim. m. grupėje turėjo įveikti 3 km distanciją. Emilija šaudyme gulint pataikė į visus taikinius, antrame šaudyme suklydo kartą ir finišavo 8 vietoje. Emilija Mincevič 3 km įveikė per 13 min. 09 sek.

Daniel Buchovski ir Damian Rynkievič irgi varžėsi 3 km distancijoje. Daniel Buchovski greitai važiavo riedslidėmis, bet pirmame ir antrame šaudyme prašovė po 3 kartus ir finišavo 10 vietoje, 3 km įveikęs per 11 min. 21 sek. Damian Rynkevič šaudykloje suklydo 9 kartus, distanciją įveikė per 12 min. 43 sek ir užėmė 14 vietą.

Jadvyga Junevič iš Rubno (Vilniaus r.) veteranių grupėje turėjo įveikti 3 km distanciją. Jadvyga pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus, antrame šaudyme stovint prašovė 4 kartus ir finišavo pirma su rezultatu 18 min 35 sek. Romuald Noreika vyrų M-50 grupėje varžėsi 5,1 km distancijoje. Romualdas pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus, antrame šaudyme stovint vieną kartą ir finišavo 1 vietoje, įveikęs 5,1 km per 16 min. 00 sek. Marijan Kačanovski vyrų M-60 grupėje irgi turėjo įveikti 5,1 km distanciją. Marijanas šaudymą gulint atliko be klaidų, šaudyme stovint klydo tris kartus ir nugalėjo M-60 grupėje su rezultatu 16 min. 27 sek.

Antrą varžybų dieną biatlonininkai varžėsi super-sprinto rungtyje su šaudymu gulint + gulint + stovint + stovint, kur už kiekvieną nepataikytą šūvį turėjo įveikti 40 m baudos ratą. Sprinte geriausiai startavo Nikita Romanov ir Jadvyga Junevič, nugalėję savo amžiaus grupėse. Nikita buvo vienintelis sportininkas iš 150 startavusių, kuris keturiose ugnies linijose nesuklydo nei karto ir nugalėjo jaunimo grupėje, įveikęs 3,5 km per 18 min. 44 sek. Jadvyga Junevič veteranių grupėje keturiose ugnies linijose suklydo 5 kartus ir tapo nugalėtoja, 1,5 km nubėgusi per 18 min. 41 sek. Romuald Noreika varžėsi 2,5 km distancijoje vyrų M-50 grupėje. Romuald šaudykloje suklydo 10 kartų, distanciją įveikė per 18 min. 41 sek. ir užėmė 3 vietą.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime pergalių.