Sekmines Paberžėje švęs rekordinis žmonių skaičius

Kaunas
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau trisdešimt metų skaičiuojančios Sekminės į Kėdainių dvasinės traukos centrą, Paberžę, pritraukia rajono gyventojus bei svečius į senąsias tradicijas puoselėjančią šventę. Čia kaskart netrūksta nuotaikingų pramogų, kai atliekamos išraiškingos pavasario ciklo dainos, nejučia įsisuki į šokio sūkurį ar žaidimus. O kaip be šventės akcento – kiaušinienės, kurią skanaus susirinkusieji. Taip bus prisiminamos pagoniškosios tradicijos, sakančias, kad iš kiaušinio pasaulis prasidėjo.

„Sekminės – tai Velykų ciklo pabaiga, pavasario žalumos šventė. Su šia švente yra brėžiamas savotiškas perėjimas iš pavasario į vasaros ciklą“, – akcentavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Stadalnykas.

Šventė kaskart atranda vis naujus svečius, kuriuos traukia įspūdinga aplinka bei žmonės.

Sekminės Paberžėje jau skaičiuoja šimtą metų. Kaip pastebėjo Akademijos kultūros centro vadovė Žydronė Smulskienė, nuo neatmenamų laikų žmones traukė Sekmines švęsti Paberžėje. Patirti pagoniškąsias tradicijas: pamatyti, kaip berželių šakomis apkaišyti namai, kaip aukojama duona.

Šventėje, kuri vietiniams įgavo Paberžės atlaidų reikšmę, susirinks įvairūs Kėdainių krašto folkloro kolektyvai: Akademijos kultūros centro ansamblis „Seklyčia“, Josvainių vaikų ir jaunimo muzikinio klubo „Auštarietis“ ansamblis „Auštaras“, Kėdainių kultūros centro – „Jorija“, vaikų ansamblis „Kleketukai“, Sirutiškio – „Radasta“, vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai“, ansambliai – „Kalnaberžiai“ bei „Žalasys“, Krakių kultūros centro – „Žiedupė“ ir vaikų ir jaunimo ansamblis „Smilgelė“, Šėtos kultūros centro – „Sidabrinė gija“ bei Truskavos kultūros centro ansamblis.

Šiais metais sulauksime dvaro kadrilinių šokių grupės iš Latvijos Lūznavos. O penkis Lietuvos etnografinius regionus pristatys įvairūs svečiai. Žemaitiją – akademinio žemaičių jaunimo korporacijos „Somogitia“ folkloro ansamblis „Virvytė“, Dzūkiją – Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Verpeta“, Suvalkiją – Šakių rajono savivaldybės Griškabūdžio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Užnovietis“, Aukštaitiją – Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ ir Mažąją Lietuvą – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“.

Kviečiame dvasią praturtinančią šventę patirti drauge ir birželio 9 d. atvykti į Paberžę.

10.30 val. šv. Mišios Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje.

Po mišių – Folkloro kolektyvų sambūris prie senosios klebonijos.