REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Kovo 30 d. 12:23

Sėkmės istorija: kaip rizikinga verslo idėja tapo šiauliečių traukos objektu

Vilnius

„Kane’s arenos“ nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


169957

Kurti verslą – nemenkas iššūkis. Tuo teko įsitikinti ir Šiaulių „Kane’s arenos“ savininkui Martynui Vidžiūnui. Atidaręs sporto kompleksą, jis atsidūrė aklavietėje: reikia mokėti nuomą, atlyginimus darbuotojams, norisi papildomų investicijų, o klientų srauto dar nėra. Verslui ėmė trūkti apyvartinių lėšų, tad kreditas tapo tikru išsigelbėjimu, atvedusiu į sėkmę.

Prieš 4,5 metų Šiauliuose duris atvėrusi „Kane’s arena“ neilgai trukus tapo patrauklia vieta daugeliui sporto entuziastų. „Pati arenos idėja kilo iš to, kad Šiauliuose nebuvo daug vietų, tinkamų sportuoti, kur būtų profesionali įranga, geros sąlygos. Norėjome suburti visą Šiaulių sporto mėgėjų bendruomenę po vienu stogu. Taip atsirado pas mus tos 10 sporto šakų su aikštelėmis. Visas kompleksas“, – prisiminimais dalijosi M. Vidžiūnas.

Verslo sėkme tikėjo ne visi

Visgi, arenos savininkas pripažįsta, kelias į sėkmę nebuvo lengvas, o ir patikėti verslo idėja norėjo ne visi, nes mintis buvo pakankamai nauja, o Šiauliai daugeliui atrodė per mažas miestas tokiam dideliam projektui. M. Vidžiūnas pripažįsta, nuėjęs į kreditus teikiančias įstaigas dažniausiai būdavo sutinkamas maloniai, bet po pagyrų už drąsą, idėją ir norą veikti dažniausiai išgirsdavo neigiamą atsakymą. „Mūsų atveju problema buvo ta, kad tai tuo metu buvo visiškai nauja idėja. Mes pirmieji, kurie tai padarėme, tad suprantama, kad kredito įstaigos į mus žiūrėjo, kaip per padidinamąjį stiklą“, – pasakojo „Kane’s arenos“ savininkas.

Arenos įrengimas prasidėjo 2016 metų birželio 1 dieną, o rugsėjo 12 dieną sporto kompleksas atvėrė duris visuomenei. „Panašiu metu ėmėme ir kreditą. Tik pradėjome veiklą, darbuotojai dirba, sąnaudos yra, nuoma mokama, o pajamų dar ne tiek daug. Tai sunkiausias momentas, kai dar ir investicijų reikia, bet klientų srauto nėra, nes visi dar tik bando, tiria aplinką. Kita vertus, matėme, ko dar trūksta, norėjosi tuos trūkumus pašalinti“, – apie atsiradusį poreikį skolintis pasakojo M. Vidžiūnas.

pexels-lex-photography-1109541-1.jpg

Kreditas suteikė galimybę veikti

Kaskart eidamas į pokalbį su kredito įstaiga verslininkas nešdavosi verslo planą, su aiškiai pamatuotais skaičiais, būdingais labiau pesimistiniam scenarijui. Esą, visada reikia galvoti apie blogesnį variantą, o jei išsipildys palankesnis, tuo tik geriau. M. Vidžiūnas neslepia, kad net ir išgirdęs neigiamą atsakymą rankų nenuleido tol, kol idėja sulaukė palaikymo. „Esame labai dėkingi kredito unijai, kad jie patikėjo šia idėja, patikėjo tais skaičiais. Galiausiai pasirodė, kad jie buvo teisingai apskaičiuoti ir įvertinti. Tas kreditas pagelbėjo, nes mes galėjome toliau vykdyti veiklą, toliau vystyti turimą infrastrūktūrą ir tuo pačiu priiminėti klientus. Tai buvo labai naudinga. Džiugina, kad pavyko sulaukti tokios pagalbos“, – džiaugėsi „Kane’s arenos“ savininkas.

Verslininkas pripažįsta, kad imti kreditą dideliam projektui – nemenka rizika. Juo labiau, kad sunku įvertinti poreikį, parengti racionalų verslo planą, viską apskaičiuoti. Nepaisant to, M. Vidžiūnas pripažįsta niekada neabejojęs šios idėjos sėkme. „Matėme poreikį, matėme, ko trūksta Šiauliuose. Tai galiausiai pasiteisino. Dirbame jau penkti metai ir nebuvo jokių bėdų. Galiu pasakyti, kad sukūrėme sėkmingą verslą, tikiuosi, kad pandemija mūsų nesustabdys ir mes dar pasirodysime“, – entuziazmo neslėpė M. Vidžiūnas.

 

 

pexels-andrea-piacquadio-3760067.jpg

Dideli projektai – iššūkis ir kredito įstaigai

„Kane’s arenos“ sėkme patikėjusios kredito unijos „Ebitum“ vadovas Aurimas Lankas teigia, kad tokius didelius projektus finansuoti tenka nedažnai, todėl iki šiol prisimena, kaip kilo abejonių dėl šio sporto komplekso veiklos, kaip teko pamatuoti riziką ir įvertinti, ar Šiauliuose tai bus populiaru.

„Kreditą teikiančiai įstaigai įvertinti verslo sėkmę nėra paprasta. Kai žmogus yra dirbantis, matome jo gaunamas pajamas, tada gana lengva įvertini – jis gali įsigyti būstą, mašiną, ar ne. Toks verslas, kuris yra neįprastas, tampa iššūkiu ne tik idėjos autoriui, bet ir kredito bendrovei. Įvertinti jo galimybes ne pačiame didžiausiame Lietuvos mieste, kur žmonių srautai nėra labai dideli, negyvena patys turtingiausi žmonės nėra lengva, bet tuo pačiu tai yra ir įdomu, – pasakojo kredito unijos „Ebitum“ vadovas.

Būtent tai, ar šiauliečiai yra pasirengę tokio komplekso atidarymui, labiausiai ir neramino kreditorius. Visgi kredito unija patikėjo šia idėja ir ilgainiui ėmė džiaugtis, kad turėjo progą prisidėti prie šios arenos sėkmės.

„Šiauliai nėra didelis miestas, abejojome, ar tikrai žmonės norės eiti, mokėti pinigus, kad galėtų pažaisti paplūdimio tinklinį, padėlį, ar skvošą. Tai daugiau didmiesčių gyventojų pomėgiai. Bet pakalbėję su vadovu, matydami jo užsidegimą, konkretų pagrindimą, paskaičiavimą, aistrą Šiauliams duoti tai, ko iki tol neturėjo, nusprendėme patikėti šia idėja. Galiausiai džiaugėmės, kad galime prisidėti prie tokios arenos atidarymo ir prie tam tikrų inovacinių dalykų Šiauliuose. Buvo smagu stebėti, kaip šis verslas vystosi, kaip žmonės eina, kokio populiarumo ši arena sulaukia“, – sakė A. Lankas.

ebitum-logo-03.jpg

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA