Angle down Atgal

Sekmadienį renkamas vienas Seimo narys ir du merai

Sekmadienį Anykščių-Panevėžio vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjai renka savo Seimo narį. Tą dieną į balsavimo apylinkės taip pat eis Jonavos ir Šakių rajonų gyventojai, kurie rinks merus. 
 

Savivaldybių tarybų narių-merų rinkimai Jonavos, Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimai vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje sekmadienį vyksta nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Panevėžio-Anykščių vienmandatėje apygardoje tapti Seimo nariu panoro 11 kandidatų, kurie sieks pakeisti sausį iš parlamento pasitraukusią Gretą Kildišienę (LVŽS). Jonavos rajono mero pozicijos siekia 6 kandidatai, Šakių - 5.

Naujų rinkimų Šakiuose prireikė, kai dėl nuosprendžio prekyba poveikiu iš pareigų pasitraukė Juozas Bertašius. Jonavos rajonas neturi mero, nes buvęs meras Mindaugas Sinkevičius tapo ūkio ministru.

Sekmadienį iki balsavimo pabaigos yra draudžiama bet kokia rinkimų agitacija, išskyrus Seimo rinkimuose išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui ir savivaldybių tarybų rinkimuose nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą.

Iš 2,5 mln. balsavimo teisę turinčių Lietuvos rinkėjų, merų ir Seimo nario rinkimuose galės dalyvauti apie 95 157 (3,8 proc.) rinkėjų.

Vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje, kur vyksta atstovo į Seimą rinkimai, VRK patvirtintais galutiniais duomenimis, įrašyti 31 990 rinkėjų, kurie šiuo metu čia yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Savivaldybių tarybų narių-merų rinkimuose Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse savo atstovus rinkti galės 63 167 į sąrašus įtraukti rinkėjai: Jonavos rajone - 36 706, Šakių - 26 461 rinkėjai.    

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite