Angle down Atgal

Sekmadienį kelionė miesto autobusais ir troleibusais Kaune bus nemokama

Minint Tarptautinę dieną be automobilio, sekmadienį keleiviai Kauno savivaldybės įmonės viešuoju transportu važiuos nemokamai.

Pasak savivaldybės administracijos atstovo Tomo Jarusevičiaus, Tarptautinė diena be automobilio kasmet Kaune pažymima galimybe gyventojams nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu. Kauniečiai ir jų svečiai, kaip įprastai, kviečiami tądien atsisakyti automobilių ir persėsti į miesto autobusus bei troleibusus.

Miesto savivaldybės įsteigta bendrovė „Kauno autobusai“ tęsia kampaniją, kurios metu vieną iš laimingųjų pradžiugins solidžia dovana – 1000 eurų. Šiomis dienomis tikimasi sulaukti 1111111-ojo vartotojo, atsiskaičiusio už važiavimą mobiliąja programėle „Žiogas“. Būtent jam ir atiteks šis piniginis prizas.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad darnus judumas Kaune – ne vienadienė akcija. Spalio 3 dieną verslo centre „Kauno Dokas“ vyks finalinis Darnaus judumo plano pristatymas bei aptarimas su visuomene, nubrėšiantis ateities gaires pokyčiams, siekiant ugdyti tvaraus transporto sampratą mieste. Renginio metu bus aptariamos pastabos bei pasiūlymai ir aktualios miestiečių idėjos.

„Kaunas uoliai jungiasi prie europinių iniciatyvų, kviesdamas gyventojus ne tik Darnaus judumo savaitės metu, bet ir dažniau palikti nuosavus automobilius namie, o vietoje jų dažniau rinktis alternatyvų transportą. Stengiamasi, kad ne tik autobusai bei troleibusai būtų patrauklūs, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takai taptų kuo patogesni kasdieniam susisiekimui“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Pasak jo, gyventojų sąmoningumas turi tiesioginės įtakos transporto srautams. Mažėjantis automobilių skaičius miesto gatvėse atitinkamai reiškia mažesnę spūsčių tikimybę bei švaresnę aplinką.

Birutė Mačienė (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite