Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Sekmadienį įve­da­mas žie­mos lai­kas
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 23 d. 19:25

Sekmadienį įve­da­mas žie­mos lai­kas

Šiauliai

Šiais me­tais laik­rod­žių ro­dyk­les su­ksi­me naktį iš šeš­ta­die­nio į sek­ma­dienį, spa­lio 25 d. (Congerdesign nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


151244

Pas­ku­tinį spa­lio sek­ma­dienį vėl grįši­me prie žie­mos lai­ko ir laik­rod­žius su­ksi­me at­gal. Tai reiš­kia, kad galė­si­me va­lan­da il­giau pa­mie­go­ti, ta­čiau va­ka­rai bus il­ges­ni ir tam­ses­ni.

Žiemos laikas vedamas kiekvienų metų paskutinį spalio sekmadienį, kai 4 val. nakties laikrodžio rodyklės persukamos valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio, tuomet grįžtama prie vasaros laiko. Šiais metais laikrodžių rodykles suksime naktį iš šeštadienio į sekmadienį, spalio 25 d.

Laikas keičiamas dukart per metus, atsižvelgiant į Europos Parlamento (EP) ir Tarybos direktyvą dėl vasaros–žiemos laiko susitarimų. Sezoninį laiką turi dauguma Senojo žemyno valstybių ir nemažai kitų pasaulio šalių.

Europos Parlamento sprendimas dėl sezoninio laiko buvo atidėtas iki 2021 metų, tačiau 2020 m. pavasarį prasidėjusi koronaviruso pandemija ir tebesitęsiančios derybos dėl „Brexito“ sumaišė kortas dėl svarstymų, ar reikia galutinai atsisakyti laiko sukiojimo.

2018 m. Susisiekimo ministerijos atlikta visuomenės apklausa parodė, kad daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad, Europos Sąjungoje (ES) atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo, šalyje liktų vasaros laikas. Anot jos, nuolatinį vasaros laiką būtų linkę pasirinkti 62 proc. gyventojų.

Žiemos ir vasaros laikas įvestas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau pasigirsta nuomonių, kad laiko kaitaliojimas kenkia sveikatai.

Etaplius“ informacija

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA