Angle down Atgal

„Seklyčia“ paminėjo kūrybinės veiklos 35 metų sukaktį

Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“, buriantis 12 moterų, šventė savo kūrybinės veiklos 35 metų sukaktį.

Gražioje dainingoje šventėje netrūko dėmesio šviesios atminties ilgametės ansamblio dainininkės Bronislavos Gaučienės kūrybiniam palikimui. Ši šviesuolė pateko į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamų ir leidžiamų albumų serijos „Dainų karaliai ir karalienės“ gretas.

Rajono meras Valentinas Tamulis sveikindamas „Seklyčios“ dainininkes su gražia švente linkėjo joms geros sveikatos, skambių dainų ir sėkmės puoselėjant bei skleidžiant gyvąsias tradicijas.

Ansamblio vadovė Ona Auškalnienė, padėkojusi  už šiltus sveikinimus, visus šventės dalyvius pakvietė į trumpą muzikinę ansamblio istorijos kelionę. 

33 metus Akademijos kultūros centro folkloro ansambliui „Seklyčia“ vadovaujanti LAMMC Žemdirbystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, daktarė Ona Auškalnienė, didesnę laisvalaikio dalį skiria etnokultūrinei veiklai, kuri yra ne tik hobis, bet ir gyvenimo dalis. O. Auškalnienės vadovaujamas kolektyvas tapo vienu brandžiausių folkloro ansamblių rajone.

„Seklyčios“ dainos skamba įvairiose mūsų rajono šventėse, respublikiniuose festivaliuose ir susibūrimuose, ne kartą viešėta užsienyje.

Kolektyvo vadovei įteikta Kėdainių krašto kultūros premija už etnokultūros puoselėjimą, lietuviškos tautosakos sklaidą, tradicijų bei papročių saugojimą ir jaunimo tautiškumo ugdymą.

Ten, kur skamba „Seklyčios“ dainos, niekada netrūksta geros nuotaikos ir puikių emocijų. Šis kolektyvas tapo puikiu Kėdainių krašto kultūriniu ambasadoriumi, mat moterys dainuoja  autentiškas liaudies dainas, užrašytas Kėdainių rajone.

Ona Auškalnienė kviečia visus dažniau užtraukti dainas, juk dainavimas  - tam tikras atsipalaidavimas ir meditacija. Vadinasi, ne tik malonumas, bet ir sveikata.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite