Angle down Atgal

Seimui siūloma priimti rezoliuciją, raginančią skubiai normalizuoti Lietuvos ir Kinijos santykius

Seimui siūloma priimti rezoliuciją, kuria Lietuvos ir Kinijos  vyriausybės raginamos skubiai normalizuoti Lietuvos ir Kinijos santykius.

Rezoliucijos projektą „Dėl „Vienos Kinijos“ politikos ir abipuse pagarba grįstų Lietuvos Respublikos ir Kinijos Liaudies Respublikos santykių“ įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai atstovaujantis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Giedrius Surplys.

Joje pabrėžiama, kad visi Lietuvos ir Kinijos tarpusavio nesutarimai tiek dabar, tiek ateityje turi būti sprendžiami „greitai ir tik taikių, abipuse pagarba grįstų derybų būdu, nenaudojant ekonominio bei kitokio pobūdžio spaudimo, grasinimų ar ultimatumų“.

Rezoliucijos projekte pažymima, kad Lietuva nesiekia pažeisti visuotinai pripažintos „Vienos Kinijos“ politikos.

„Lietuvos Respublikos Seimas, reikšdamas pagarbą Kinijos žmonėms ir siekdamas išlaikyti gerus santykius su Kinijos Liaudies Respublika, deklaruodamas savo įsipareigojimą tarptautinei teisei, pasaulinei taikai, demokratijai ir žmogaus teisėms, būdamas Tautos išrinkta valdžios institucija, skelbia, kad Lietuva nesiekia pažeisti visuotinai pripažintos „Vienos Kinijos“ politikos, nori išvengti Lietuvos konfrontacijų su Kinijos Liaudies Respublika, pripažįsta ir gerbia Kinijos Liaudies Respublikos teisę vykdyti savarankišką, tarptautinius susitarimus atitinkančią vidaus ir užsienio politiką“, – sakoma rezoliucijos projekte.

Jame pažymima, kad Seimas vertina turtingą tūkstantmetę Kinijos istoriją, gerbia Kinijos žmones ir nori puoselėti susiklosčiusius lietuvių ir kinų santykius.  

Anot rezoliucijos projekto, Lietuva ieško naujų rinkų Rytų Azijos regione ir sieks toliau plėtoti ekonominius, kultūrinius ir žmonių ryšius su Taivanu, laikydamasi bendros ES pozicijos dėl Vienos Kinijos.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite