Angle down Atgal

Seimui pristatyta A. Valantino kandidatūra į Aukščiausiojo Teismo teisėjus

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė Seimui antradienį pristatė šalies vadovo teikiamą Algimanto Valantino kandidatūrą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjus. Ji pažymėjo, kad Pretendentų į teisėjus atrankos komisija A. Valantiną pripažino vienu tinkamiausiu eiti Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigas.

„Teisėjas savo ilgamečiu darbu teismų sistemoje yra užsitarnavęs Lietuvos teismų bendruomenės pasitikėjimą ir pagarbą. Kolegos teisėją A. Valantiną apibūdina kaip konstruktyvų, dalykišką ir geranorišką, reiklų sau. A. Valantinas Lietuvos apeliaciniame teisme nagrinėja baudžiamąsias bylas, teisėjas yra sukaupęs ilgą ir įvairiapusę darbo su baudžiamosiomis bylomis nuo tardytojo iki aukščiausios grandies teismo teisėjo patirtį“, – sakė J. Šovienė.

Prisistatydamas Seimo nariams A. Valantinas sakė, kad jo sukauptos žinios ir patirtis neabejotinai būtų reikšmingos ir dirbant Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

„Puikiai suprantu, kad tai yra teismas, kuris formuoja teismų praktiką, ir būtent visuomenė, piliečiai, visada žiūri, ką pasakys Aukščiausiasis Teismas, koks taškas bus padėtas. Šitoje vietoje tenka apgailestauti, kad teisminė praktika formuojama per bylas. Ir kartais, kol ta byla pasiekia Aukščiausiąjį Teismą, deja, tenka pasakyti, kad būna sulaužomas ne vieno žmogaus likimas. Mano požiūriu, Aukščiausiasis Teismas turėtų, ko gero, aktyviau dalyvauti šitame procese, nelaukiant konkrečios bylos“, – teigė A. Valantinas.  

A. Valantinas artimiausiu metu susitiks su parlamentinėmis frakcijomis. O dėl kandidatūros patvirtinimo Seimas turėtų apsispręsti gegužės 18 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite