Angle down Atgal

Šeimos kortelė: papildoma parama šeimoms

Šeimos kortelės skirtos gausioms ir neįgalius vaikus slaugančioms ar prižiūrinčioms šeimoms. Kortelės garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms, paslaugoms bei renginiams. Šeimos kortelėmis bus galima pasinaudoti jau nuo rugsėjo 1-osios.

Šeimoms

„Šeimos kortelė sukurta tam, kad gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos turėtų galimybę pasinaudoti partnerių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms ar renginiams. Prašymus dėl kortelės reikėtų pateikti SPIS sistemoje arba paštu. Dėl pagalbos pildant prašymus visada galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių arba specialistus seniūnijose, kurie suteiks išsamią informaciją ir padės užpildyti reikalingus dokumentus“, – kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Šukienė

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje vienas iš tėvų yra paskirtas neveiksnaus asmens globėju, prižiūrimas ar slaugomas neįgalus nepilnametis ar 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintis suaugęs vaikas. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais.

Išsami informacija apie Šeimos korteles pateikiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje.

Partneriams

Šeimos kortelės partneriais gali tapti visi viešieji ar privatieji juridiniai asmenys. Nuo pasirinkto būdo suteikti nuolaidas jiems suteikiami svečio (vietinės reikšmės ar trumpalaikės nuolaidos), draugo (tęstinės regioninės reikšmės nuorodos) ar partnerio (ilgalaikės nacionalinės reikšmės nuolaidos) statusai.

„Deja, daugiavaikių šeimų nariai vis dar siejami su socialinių problemų turinčiais asmenimis. Taip nėra. Pati turiu tris vaikus ir manau, kad ši kortelė šeimoms būtų ženkli parama. Todėl kviečiu Lazdijų krašte įsikūrusius verslininkus paremti gausias ir neįgaliuosius prižiūrinčias (slaugančias) šeimas. Esu įsitikinusi, kad aplinkinius reikia įkvėpti savo pavyzdžiu, tad šiuo metu savivaldybėje taip pat diskutuojame apie galimybę prisidėti prie šio projekto“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Informacija apie įmones bei paslaugų teikėjus, tapusius Šeimos kortelės svečiais / draugais / partneriais bus skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje bei Lazdijų rajono savivaldybės interneto puslapyje.

Detali informacija apie galimybę tapti Šeimos kortelės svečiais /draugais / partneriais pateikiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite