Angle down Atgal

Seimo sprendimas dėl poilsio dienos padidins tradicines Vėlinių transporto spūstis

Seimui neeiliniame posėdyje svarstant siūlymą Vėlines (lapkričio 2 d.) paskelbti ne darbo diena, su laidojimu susijusių paslaugų teikėjai teigia, kad šis sprendimas nepakeis nusistovėjusios tradicijos lankyti artimųjų kapus pirmą lapkričio dieną.

„Per ilgametę darbo patirtį matome, kad įpročiai, kaip, kada ir kiek lankome kapus iš esmės yra nusistovėję ir vargu ar jie labai stipriai pasikeistų. Tikrai esame viena iš tų tautų, kuriems ryšys su išėjusiais artimaisiais išlieka svarbus, stengiamės jiems atiduoti pagarbą ne tik mintimis ir maldomis, bet ir prižiūrėdami bei lankydami amžinojo poilsio vietas. Paprastai tai masiškai darome būtent lapkričio 1 d. Tai jau gilias tradicijas turintis ritualas”, - sako Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė Jolanta Sprainaitienė.

Pasak jos, atsiradus galimybei amžino poilsio vietas lengviau lankyti ir lapkričio 2 d., dalis žmonių šia galimybe pasinaudotų. Tai turėtų įtakos eismo situacijai ir, tikėtina, dar labiau padidintų keliaujančiųjų srautus bei spūstis keliuose

„Pirmiausia galvoju apie emigravusius, užsienyje gyvenančius šalies gyventojus, kuriems ir grįžti, ir per vieną dieną artimųjų kapus, kartais išsibarsčiusius po visą Lietuvą, aplankyti būna ne menkas iššūkis. Tai jiems ko gero būtų paprasčiau ir lengviau. Kita vertus, toks Seimo sprendimas gali nulemti išaugusį eismo intensyvumą bei spūstis. Tiesiog dalis gyventojų turėdami vos vieną dieną apsisprendžia nevažiuoti lankyti toliau esančių artimųjų kapų. Tuo tarpu dvi laisvos dienos gali turėti įtakos tam, kad važiuojančių srautai išaugtų, o nemenkos spūstys dar labiau padidėtų“, - sako „Ritualas“ direktorė.

J. Sprainaitienė pastebi, kad be kapinių lankymo dar vienas svarbus Visų šventųjų dienos, aspektas – tradicijų ir pagarbos perdavimas jaunajai kartai.

„Nemažiau nei pačių kapinių lankymas ir tvarkymas, žvakelės uždegimas, ar gėlių padėjimas per Visų šventųjų dieną yra svarbus ir tradicijų bei šeimos istorijos perdavimas jaunajai kartai. Galimybė papasakoti ir atminti tuos, kurių jau nebėra tarp mūsų, tačiau jie yra tapę mūsų gyvenimo dalimi sujungia ne tik kartas, bet ir šalį, kaip bendruomenę. Žinoma, tai galima daryti pačiomis įvairiausiomis progomis, ne vien lapkričio mėnesį, tačiau atminimui skirta diena dažną paskatina nepraleisti progos prisiminti savo giminės istoriją“, - įsitikinusi J. Sprainaitienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite