Angle down Atgal

Seimo pirmininkė: saugos priemonės pamatuotos, turint mintyje ir „Zapad“ kontekstą

Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad saugos priemonės Vilniuje penktadienį vykstant mitingui prieš COVID-19 ribojimus yra pamatuotos, turint mintyje ir kaimynystėje prasidedančių karinių pratybų „Zapad“ kontekstą.

„Reikia vertinti visą kontekstą, rugpjūčio 10-osios patirtį, iš kurios tarnybos, pareigūnai, matyt, tam tikras pamokas perėmė. Kitas dalykas, žinoma, yra ir kontekstas, šiandien prasideda ir „Zapad“ karinės pratybos, yra įvairiausių provokacijų galimybių. Manau, kad tos priemonės, kurių imtasi, pamatuotos“, – žurnalistams Seime penktadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamentas penktadienį į eilinę rudens sesiją susirinko visu perimetru aptvertas tvoromis, aplink parlamento rūmus uždarius transporto eismą, saugomas gausių pareigūnų pajėgų. 

Tokių saugumo priemonių imtasi Lietuvos šeimų sąjūdžiui prie Vilniaus arkikatedros rengiant mitingą prieš ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims, Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją.

Lietuvos šeimų sąjūdis siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Kalbėdama apie rudens sesijos darbus Seimo pirmininkė prognozavo, kad daugiausia diskusijų sukels kitų metų biudžeto svarstymas ir su žmogaus teisėmis susiję klausimai.

„Aš manau, kad yra kelios temos tradicinės, tikriausiai ir biudžetą svarstant bus skirtingos vizijos, kam skirti daugiausia dėmesio, žinoma, žmogaus teisių temos būna daugiau aistrų keliančios“, – į klausimą, dėl ko bus daugiausia sulaužyta iečių per rudens sesiją, atsakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas per metus renkasi į dvi eilines sesijas: pavasario sesija trunka kovo 10 – birželio 30 dienomis, rudens sesija – rugsėjo 10 – gruodžio 23 dienomis. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite