Angle down Atgal

Seimo narių mažinimo iniciatyvos liberalai nepalaikys

Naujosios iniciatyvos mažinti Seimo narių skaičių, inicijuojant Konstitucijos keitimą Seime, liberalai nepalaiko, o pačią iniciatyvą vertina kaip valdančiųjų žodžio nesilaikymą, teigia opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo iniciatoriai, pasak jos, iš pradžių kalbėjo, kad bet kuris tautos sprendimas bus gerbiamas, tačiau, praėjus vos porai dienų, stebisi liberalė, nuomonę pakeitė.

„Buvo visą laiką pabrėžiama, kad, nepavykus pakeisti Konstitucijos Seime, yra kreipiamasi į tautą, bet koks sprendimas bus gerbiamas ir prie tos temos artimiausiu metu nebus sugrįžta, tačiau šis pažadas nebuvo ištesėtas“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen, pridurdama, kad ši tema tikriausiai tęsis iki pat kitų Seimo rinkimų.

ELTA primena, kad gegužės 12 d. referendumas neįvyko, nes jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių - 47,25 proc. Tačiau nė savaitei nepraėjus po nepavykusio referendumo, Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis kartu su Seimo narių grupe inicijuoja Konstitucijos pataisą, kuria būtų galima sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite