Angle down Atgal

Seimo komisija aiškinsis Ignalinos AE uždarymo efektyvumą

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Energetikos ministerijos atstovais antradienį vyks į Ignalinos atominę elektrinę (IAE) įvertinti, ar efektyviai uždarinėjama elektrinė.

Komisijos pirmininko Justino Urbanavičiaus teigimu, parlamentarai domėsis IAE eksploatavimo nutraukimo projektų įgyvendinimu,  išmontavimo darbų ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo pažanga, planuojamais parengiamaisiais reaktorių išmontavimo ir radioaktyviojo atliekyno pirmojo etapo (iki 2023 m.) darbais.

Komisija planuoja lankysis laikinojoje panaudoto branduolinio kuro saugykloje, kurioje šiuo metu laikinajam saugojimui pastatyti 184 konteineriai su panaudotu branduoliniu kuru.

Pasak komisijos, panaudoto branduolinio kuro tvarkymas ir išvežimas iš blokų į saugyklą yra viena pagrindinių IAE vykdomų veiklų iki 2022 metų pabaigos. 

Seimo nariai taip pat susipažins su trumpaamžių labai mažo aktyvumo atliekų atliekyno statybų pirmojo etapo darbais. 

Teismas liepą sustabdė jau trečią kartą skelbiamą daugiau nei 70 mln. eurų preliminarios vertės IAE radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno statybos konkursą.

Atliekyno konkursas yra svarbus nacionalinio saugumo požiūriu, todėl rangovą turės patvirtinti ir Vyriausybė. Taip siekiama išvengti situacijos, kai didelės vertės IAE uždarymo projektus laimėjo Vokietijos „Nukem“, vėliau tapusi Rusijos atominės energetikos statybos milžinės „Rosatom“ bendrovės „Atomstrojeksport“ valdoma įmone.

Į atliekyną atliekos bus dedamos visą IAE uždarymo laiką, iki 2038 metų, ir galės būti saugomos 300 metų. Jis bus įrengtas Visagino savivaldybės Stabatiškės aikštelėje. Jį uždarius dar bent 100 metų jis bus prižiūrimas, o dar 200 metų bus ribojamas teritorijos naudojimas.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Ignalinos programos lėšomis. 

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite