Angle down Atgal

Seimo etikos sargų prašoma įvertinti V. Čmilytės-Nielsen veiksmus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narė Audronė Jankuvienė, reaguodama į portale lrt.lt pasirodžiusią informaciją apie Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen išlaidas automobilio ekploatacijai, kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti parlamentarės elgesį, galimai apmokant šeimos narių bei partijos naudai naudojamo automobilio eksploatavimo išlaidas iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

Kreipimesi pabrėžiama, jog lrt.lt publikuotame straipsnyje „Politikai tarnybiniais automobiliais „nurūksta“ nemenkus atstumus: rekordininkės kelyje – per 17 tūkst. kilometrų“ V. Čmilytė-Nielsen teigė neturinti savo asmeninio automobilio, tačiau Seimo narių 2019 m. sausio–birželio mėn. išlaidų, susijusių su parlamentine veikla, ataskaitoje skelbiama, jog V. Čmilytė-Nielsen transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui išleido 2172,76 Eur.

Vėliau Seimo narė teigė turinti ne asmeninį, o šeimos automobilį: „Aš pasakiau, kad asmeninio automobilio - mes turime šeimos automobilį, kuriuo važiuoja mano vyras, mano tėtis, jis yra Šiauliuose, tai aš jo į Vilnių atsivežti negaliu – tuomet pasiliktų mano visa šeima be automobilio ir tiek“.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat žurnalistams teigė šiuo automobiliu vykstanti į partijos susirinkimus. „Paklausta, ar Seimo nario veiklai skirtus biudžeto pinigus naudoja vyro ar tėvo automobiliui, Seimo narė tikino, kad ne: „Ne, bet aš važiuoju su juo į skyrių susirinkimus“.“

A. Jankuvienės teigimu, iš V. Čmilytės-Nielsen paaiškinimo žiniasklaidai peršasi išvada, jog parlamentinei veiklai skirtos išlaidos galimai naudojamos ne pagal paskirtį.

„Asmeninio automobilio V. Čmilytė-Nielsen teigia neturinti, šeimos automobiliu naudojasi jos vyras ir tėvas, šiuo šeimos automobiliu į darbą Vilniuje ji nevyksta, jis asmeniškai jos yra naudojamas tik vykimui į partijos skyrių susirinkimus, tačiau šį automobilį prižiūri už parlamentinei veiklai skirtas lėšas – eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui per pusę metų buvo išleista per du tūkstančius eurų“, – atkreipia dėmesį A. Jankuvienė.

„Seimo nario sutuoktinio, tėvo patiriamos automobilio išlaikymo sąnaudos arba partijos naudai patiriamos partijos nario išlaidos, pvz. išlaidos važiuojant lankyti partijos skyrių, turėtų būti apmokėtos iš asmeninių Seimo nario lėšų, arba – partijos lėšų, kai kalbama apie partijos skyrių lankymą ir su tuo susijusias asmens išlaidas“, – pastebi A. Jankuvienė.

Lietuvos Respublikos Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašo 8.7 punkte nustatyta, kad parlamentinei veiklai skirtoms lėšoms gali būti priskiriamos tik „Seimo nario parlamentinei veiklai naudojamos transporto priemonės eksploatavimo, techninio aptarnavimo, remonto, draudimo, taksi paslaugų (išskyrus tarpmiestinius maršrutus), viešojo transporto bilietų įsigijimo išlaidos“.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite