Angle down Atgal

Seimo „darbiečiai“ siūlo, kad mokiniai ir studentai galėtų testuotis nemokamai

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai siūlo užtikrinti galimybę nemokamai pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, besimokantiems ir studijuojantiems asmenims, kuriuos valstybė draudžia privalomu sveikatos draudimu.

Tokį pasiūlymą Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms įregistravę parlamentarai siūlo nustatyti, kad apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu mokiniai ir studentai ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino metu galėtų nemokamai pasitikrinti, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.

Pagal siūlomą projektą, "apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu asmenys, kurie mokosi Lietuvos Respublikos mokyklose pagal bendrojo ugdymo ir (ar) formaliojo profesinio mokymo programas arba studijuoja Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje metu turi teisę nemokamai pasitikrinti, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas. Šių asmenų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.“

Pasiūlymą teikia Seimo Darbo partijos frakcijai atstovaujantys parlamentarai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Mindaugas Puidokas, Viktoras Fiodorovas, Vaida Giraitytė, Aidas Gedvilas.  

ELTA primena, kad, spalio 12 d. Seimas nepritarė, kad darbuotojų ir studentų sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos būtų apmokėtas valstybės biudžeto lėšomis. Tai numatančios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kurias parlamentarų grupės vardu pateikė Seimo narė „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, po pateikimo nesulaukė parlamentarų pritarimo. Už siūlomą teisinį reguliavimą po pateikimo balsavo 50 Seimo narių, prieš buvo 23, susilaikė 41 parlamentaras. Projektas galutinai nebuvo palaidotas, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

„Darbietė“ I. Kačinskaitė-Urbonienė Seimui siūlė nustatyti, kad visiems dirbantiems, besimokantiems ir studijuojantiems asmenims sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas, būtų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Spalio 14 d. Seimas po svarstymo  pritarė Vyriausybės teikiamoms Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms. Jomis siūloma, kad darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos būtų finansuojami nebe iš valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis.

Projekte numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės.Testai būtų finansuojami iš valstybės biudžeto, kai bus neužtikrintas vakcinų prieinamumas, taip pat tais atvejais, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų

Šių įstatymo pataisų dar laukia priėmimo stadija Seime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite