Angle down Atgal

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas organizuoja neeilinį posėdį dėl gaisro Alytuje

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas kartu su parlamentarų grupe šį trečiadienį inicijuoja neeilinį komiteto posėdį dėl gaisro Alytuje.

„Pagrindinis posėdžio tikslas yra išsiaiškinti, ar padangų tvarkytojo veikla buvo reglamentuota teisingai ir ar jis turėjo visus reikiamus leidimus šiai veiklai. Taip pat svarbu sužinoti, ar institucijos, kurios tikrino įmonę, viską atliko teisingai ir išdavė leidimus, kurie leido įmonei „Ekologistika“ imtis šios veiklos“, – pranešime sako S. Gentvilas.

Neeilinio posėdžio darbotvarkėje numatyta susipažinti su padangų tvarkytojo veiklą reglamentuojančiais aplinkosauginiais dokumentais, tokiais kaip Poveikio aplinkai vertinimo (PAV), taršos leidimais bei Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) ataskaitomis. Taip pat numatyta susipažinti su kontroliuojančios institucijos patikrinimo istorija.

Komiteto posėdyje taip pat tikimasi aptarti galimus prevencijos būdus, leisiančius apsisaugoti nuo panašaus tipo nelaimių ateityje.

Posėdyje prašoma dalyvauti aplinkos, vidaus reikalų bei sveikatos apsaugos ministrus arba kitus jų įgaliotus asmenis. Taip pat kviečiamas Aplinkos apsaugos departamento vadovas, padangų gamintojų ir importuotojų organizacijų atstovai, Aplinkos apsaugos agentūros bei Alytaus miesto savivaldybės atstovai.

Kaip ELTA jau rašė, spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija.

Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite