Angle down Atgal

Seime vyks pasitarimas dėl ugdymo proceso per karščius

Besitęsiant alinantiems karščiams, o mokyklose ugdymo procesui, Seime rengiamas pasitarimas, ką daryti.

Pasitarimą dėl vaikų sveikatai pavojingos temperatūros klasėse su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi, sveikatos apsaugos ministru Aurelijum Veryga, Savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi, Mokyklų vadovų asociacijos prezidentu Dainiumi Žvirdausku ir viceprezidente Rūta Krasauskiene bei Lietuvos moksleivių sąjungos prezidente Sara Aškinyte inicijuoja Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė bei Vaiko gerovės grupės vicepirmininkė Dovilė Šakalienė.

„Antri metai – vaikai kepa klasėse, o sisteminių sprendimų nėra. Lėšų vėsinimo įrangai neskirta, kai kurios mokyklos stabdo ugdymo procesą, nebūdamos tikros dėl teisinio pagrindo. Akivaizdu, kad prie vieno stalo turi susėsti visi sprendimų priėmėjai ir susitarti dėl labai konkrečių neatidėliotinų veiksmų – tiek sutvarkant teisinį reglamentavimą, tiek finansinės naštos pasidalijimą, tiek pereinamojo laikotarpio planą“, - sakė D. Šakalienė.

Seimo narė siūlo pakoreguoti higienos normą, pakeičiant viršutinę leistiną temperatūros ribą klasėse nuo +28 iki +25 laipsnių, bei nustatyti, kuomet gali būti stabdomas ugdymo procesas dėl karščių, analogiškai kaip šiuo metu reglamentuotas šalčių atveju. Taip pat D. Šakalienė siūlo sudaryti konkretų susitarimą dėl finansinės naštos pasidalijimo tarp savivaldybių ir ministerijos, įsigyjant klasių vėsinimui reikalingas priemones, ir priimti sprendimą dėl pereinamojo laikotarpio, kol nėra užtikrinama vaikų sveikatai saugi temperatūra klasėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite