Angle down Atgal

Seime pritarta loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms

Seime po svarstymo pritarta įstatymų pakeitimams, numatantiems didinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos paralimpinio komiteto finansavimą iš valstybės biudžeto.

Loterijų ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisomis taip pat būtų atsisakoma įpareigojimo loterijų organizatoriams privalomai skirti 8 proc. parduotų loterijos bilietų pajamų paramos gavėjams.

Už įstatymų pataisas antradienį balsavo 95 Seimo nariai, prieš 7, susilaikė – 18.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, pristatydamas įstatymų pakeitimus, sakė, kad didžiausias loterijų organizatorius Lietuvoje yra pats LTOK, kuris įstatymų numatytą paramą persiveda pats sau. Didžiausio loterijų organizatoriaus UAB „Olifėja“ pagrindinis akcininkas yra LTOK, valdantis pusę bendrovės akcijų.

„Reikia pripažinti, kad Lietuvoje veikia unikalus loterijų verslo modelis, kai didžiausias loterijų organizatorius yra LTOK, kuris įstatymais numatytus mokesčius perveda sau kaip paramą. Iš tiesų labai keista ir unikali tvarka, kur nėra pasaulyje panašių pavyzdžių“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo M. Majauskas.

Pasak M. Majausko, iki šiol LTOK finansavime nedalyvavo jokia valstybinė institucija, kurios, BFK pirmininko teigimu, turi dalyvauti viešųjų pinigų skirstyme, o LTOK privalo joms atsiskaityti.

„Šiandien mes turime tokį modelį, kai loterijos liūto dalį mokesčių perveda ne į biudžetą, o pačios kaip mini-Seimas, mini-vyriausybės skirsto tuos pinigus. (...) Taip, kaip veikė sistema skirstant viešuosius pinigus, atkreipsiu dėmesį, nedalyvavo jokia demokratiškai rinkta institucija, jokia valstybinė institucija. Tai keli verslininkai susėdę nuspręsdavo, kam ir kaip skirti aukšto meistriškumo finansavimą“, – sakė M. Majauskas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Jonas Jarutis klausė, ar reikia keisti veikiančią sistemą. „Valstiečio“ teigimu, niekas valstybei ir anksčiau netrukdė prisidėti prie sporto finansavimo.

„Valstybei niekada niekas netrukdė prisidėti prie olimpinio sporto vystymo ir apskritai sporto vystymo. Dabar mes matom ir šitoje kadencijoje, ir praeitoje kadencijoje, kaip yra skubu „pramušti“ finansavimą kokiems sporto objektams. Visada valstybės biudžete sportas, kultūra, menas lieka likutinio finansavimo objektais“, – teigė J. Jarutis.

Savo ruožtu Darbo partijos narys Valentinas Mazuronis bei demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Butkevičius įstatymų pataisas palaikė. V. Mazuronis tikino, kad šie pakeitimai yra nepaprastai reikalingi, A. Butkevičius pabrėžė, kad dėl projektų reikšmės net negali būti klausimų bei žadėjo aktyviai diskutuoti su sporto bendruomene.

Pagal dabar galiojančią tvarką loterijų organizatoriai kiekvieną ketvirtį privalo 8 proc. iš išplatintų loterijos bilietų gautų pajamų skirti kaip paramą. Įsigaliojus įstatymo pataisoms, dabar loterijų organizatorių į valstybės biudžetą mokamas 5 proc. mokestis didėtų iki 13 proc., o privalomosios paramos neliktų.

Įstatymų pakeitimai inicijuojami, kadangi pagal dabartinę tvarką LTOK didžiąją dalį pajamų gauna iš UAB „Olifėjos“ skiriamos paramos. LTOK valdo didžiąją dalį „Olifėja“ akcijų. Pats LTOK siūlomoms pataisoms nepritaria.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite